Aynısefa Kreminin Faydaları

Cildimiz için mükemmel krem arayışı bitmek bilmiyor! Gün geçtikçe yeni doğal içerikler keşfediyor ve cildimize olan uyumlarını test ettikten sonra ihtiyacımız olan nemi karşılamak için çabalıyoruz. Cilt için nemlendirme aşaması oldukça önemlidir. Çünkü nemlendirilmeyen bir cilt ister yağlı olsun ister kuru olsun fark etmeksizin daha çabuk yaşlanacaktır.. Ayrıca cildin nem dengesini yeteri miktarda sağlayamazsınız egzama, sedef gibi sorunlara da davetiye çıkartırsınız. Bu yüzden cildinizi sabah akşam düzenli nemlendirmek önemlidir. Peki ama her nemlendirici cildinize uygun mu?

Özellikle içerisinde alkol, paraben, sülfat, SLS türevleri olan nemlendiricilerdense doğal kaynaklı, bitki özlerinden elde edilen nemlendiricileri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu içeriklerden biri de aynı sefa çiçeği! Aynı sefa çiçek halinde bulunan çok kokan bir bitkidir. aynısefa çiçeğinin yağından elde edilerek aynısefa kremi yapılmaktadır. Uzun yıllar boyu kullanılan bir yağdır. Öyle ki tırnak mantarından cilt kuruluğuna, saçlardan cildin çabuk iyileşmesine varana kadar birçok faydası bulunmaktadır.. Aynısefa çiçeği turuncu renkli hoş kokulu bir bitkidir. Özellikle içerisindeki yağ oldukça az çıktığından değerli bir içeriğe sahiptir..

Aynısefa kreminin faydaları ise saymakla bitmiyor! Aynısefa yağının kullanıldığı dönemlerde cilt dokusu iyileşme hızını arttırıyor, cilt dokusundaki, cilt üzerindeki yaralar, pürüzler veya kırışıklıklar yaklaşık 8 ile 10 gün içerisinde normalde iyileşme sürecinden çok daha hızlı bir iyileşme sürecine giriyor. Ciltte bulunan kabarıklık, sivilce lekeleri ve sinek ısırıkları gibi alerjik reaksiyonlara önüne geçiyor. Ayrıca egzamatik sorunlarınız var ise cildiniz kuru ve pul pul dökülmeye müsait ise aynısefa yağından faydalanabilirsiniz. Aynısefa yağı ciltteki kızarıklık kaşıntı ve hassasiyeti alarak cildinizi dinlendirecektir.. Aynı zamanda cildinizde bulunan renk eşitsizliklerin de rengini açarak cilt tonunu düzenleyecektir. Böylece yüksek kapatıcılığa sahip fondötenlere ihtiyaç duymayacaksınız..

Cilt yüzeyinde bulunan sivilce lekeleri, güneş lekeleri gibi geçmesi zor olan lekelerin bile zamanla görünümünü hafifleten aynısefa çiçeğinin yağı kremlerde kullanıldığında nem bombası etkisi yaratıyor! Çok kuru ciltlere bile nem verme özelliğine sahip aynısefa yağı antiseptik özelliğe sahiptir. Yani cilde uygulandığında herhangi bir bakteri oluşumu yaşanmaz. Bakterileri yok eder. Dolayısıyla temiz ve berrak bir cilt sunar. Sivilce oluşumunu engeller.