Ayrılık kişiyi yıpratan, uzun süreli depresyona sokan, hatta hayat kalitesini düşüren etkileyici ve can sıkıcı bir durumdur. Fakat şunu bilmelisiniz ki bu klişe söz aslında doğru; ”Ayrılık hiçbir şeyin sonu değil aksine belki de güzel şeylerin başlangıcı.” Bir ilişkiyi, bir arkadaşlığı, bir evliliği yürütemediğinizde tek çare ayrılık oluyor.. Ayrıldıktan sonra hayatınıza devam edebilmek her ne kadar zor gelse de ilerleyen dönemlerde eminiz ki bunun çaresini bulabileceksiniz.

Anılarla Mücadele

Eğer kötü bitmiş bir ilişkiniz varsa belki de geriye kalan eşyaları anıları saklamak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda yapılacak ilk şey onları atmaya hala cesaretimiz yok ise bir süreliğine kutuya kaldırarak görmeyeceğiniz bir yere saklamanız. Daha sonra kendinizi hazır hissettiğinizde onlardan kurtulabilirsiniz. Eşyalar sizin geçmişte kalmanıza neden olabilir. Sürekli size geçmişi ve ilişkinizdeki o günleri hatırlatacaktır. Bu durumun daha da zorlaşmasına neden olur. İyisi mi siz etraftan ilişkinizin izlerini temizleyin..

Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

Biten bir ilişki sonrası yaralarınıza en iyi gelecek olan şeylerden biri de samimi arkadaşlarınızla vakit geçirmektir. Arkadaşlarınızla her zaman yaptığınız, sizi eğlendiren, düşüncelerden uzaklaştıran etkinlikleri yapabilirsiniz. Ayrılık sonrası kendinize biraz vakit ayırmanız sevdiğiniz eğlendiniz kafa dağıttığımız işleri etkinlikleri yapmanız sizi olumlu anlamda etkileyecektir. Motive olmak için ne gerekiyorsa yapın. Size iyi gelen insanlarla konuşun, size iyi gelen etkinliklere katılın.. Unutmayın bir an önce yaralarınızı iyileştirmeniz ve hayata kaldığınız yerden devam etmeniz gerekiyor. Üstelik bu defa daha güçlü ve daha mutlu..