Bacak Bakımı ve Bacak Makyajı Nasıl Yapılır?

Süper modellerin bacaklarının her daim pürüzsüz olduğunu, parıl parıl parladığını ve oldukça diri durduğunu fark etmişsinizdir.. Fakat görünen her zaman bu şekilde olmuyor. Arka planda büyük bir çaba, çalışma ve hatta makyaj işlemleri ile uygulanıyor. Sizde özel bir güne hazırlanıyorsanız ve bacaklarınızı kusursuz göstermek, damarlarını yok etmek, tek renk göstermek istiyorsanız bu adımları uygulayabilirsiniz.. İşte bacak makyajında dikkat edilmesi gereken adımlar ve bacak bakımını yaparken asla atlamamanız gereken adımlar.. Keyifli okumalar..

Bacak bakımının temel adımlarından biri bacakta batık oluşturmadan epilasyon işlemini tamamlamaktır. Bildiğiniz gibi bacak batıkları oldukça can sıkıcı uzun vadede geçmeyen, bacaklarınızı çirkin gösteren bir yanlış bakım yöntemidir. Bu yüzden bacaklarınıza epilasyon yapmadan önce mutlaka bir kese veya kuru fırça yardımı ile kılları dik şekilde getirin. Epilasyon sırasında tıraş bıçağı kullanıyorsanız tersten doğru aldığınız için bacaklarımızdaki kılların dimdik olması sıfıra yakın tıraş için oldukça önemlidir. Bacağınıza jilet uygularken mutlaka kayganlaştırıcı bir ürün kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece bacaklarınızdaki batıklar minimuma inecektir. Sık sık bacaklarınıza kuru fırça yapmayı ihmal etmezsiniz kısa sürede kan dolaşımının hızlanarak selülit oluşumunun minimuma indiğini farkedeceksiniz. Böylece bacak bakımında zamanla daha diri bacaklara kavuşacaksınız. Bacaklarınızda dikkat etmeniz gereken en önemli adımlarından biri bol bol nemlendirmek! Bildiğiniz gibi kalça bölgesinden alınıp verilen kilolar maalesef çatlaklara neden oluyor.. Bu çatlakların en büyük sebebi cildin nemsiz kalması!Nemsiz kalan cilt çatlak oluşturuyor. Bu yüzden cildinizin esneme payını artırmak ve çatlak oluşumunu minimuma indirmek için mutlaka her duştan sonra özellikle bacak basen ve kalça bölgenizi nemlendirmeniz gerekiyor.

Bacak Makyajı

Sıra geldi bacak makyajına! Bacak makyajı için dilerseniz mus formda, dilerseniz sprey formda bacak makyajı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bacak makyajını uygularken eşit şekilde spreyi sıkmak için mutlaka elinize bir eldiven aldıktan sonra çıkan mus veya spreyi eşit şekilde dağıtın. Bu tarz ürünleri mutlaka evde bir kere deneyip bulaşıp bulaşmadığını kontrol edin. Birçok bacak makyaj ürünü 24 saate kadar veya herhangi bir duş rutini ne kadar kalıcı olmayı vaat ediyor. Fakat siz yine de özel bir gece de bunu kullanmadan önce mutlaka deneyin.