Bahar aylarına giriş yaptığımız şu günlerde artık soğuk havaların kasvetini bir kenara bırakmalısın ve canlanmalısın. Ruhun kıpır kıpır olmaya başladıysa eğer sıra makyajına geldi demektir. İşte bu bahar seni çiçekler kadar taze gösterecek, makyaj çantanda bulunması gereken kozmetik ürünleri;

BB ve CC Kremler

Kapatıcı ve kalın yapıdaki fondötenlerinle vedalaşmalısın! Teninin göründüğü ‘doğal’ duran makyajlar için renkli nemlendiricilerden veya bb, cc kremlerden faydalanabilirsin. Bırak minik lekelerin, çillerin görünsün. Yazın hem kendine hem de cildine hoyrat davranma. Güneş ışınlarından korunmak için ise içinde spf yani güneş koruması olan ten ürünlerini tercih edebilirsin.

Rengarenk Göz Kalemleri

Bu yaz renklerle oynamaktan korkma. Mavi,yeşil hatta pembe göz kalemleri ile minik dokunuşlar yap ve tüm dikkati gözlerine topla. Zaten ten makyajını hafif tuttuğun için renkli göz makyajını kolaylıkla taşıyabilirsin! Siyah, dumanlı gözlerden ve kedi bakışlardan sıkıldıysan rengarenk göz kalemleri hayatına canlılık katacak. Bu bahar tabuları yıkma vakti anlayacağın!

Parlak Dudaklar

Likit mat ruj furyasından yavaş yavaş sıkılmaya başladıysan bu bahar parlak dudakların geri döndüğünü müjdeleyelim sana. 2000 li yılların meşhur parlak, bolca lip gloss uygulanmış dudakları bu yaz çok revaçta olacak. Parlak dudak akımının öncülerinden Jeniffer Lopez’i biraz mercek altına almaya ne dersin?

Çil Modası

Çillerini kapatmaya çalışan ve onları sevmeyen kızlar, bu yıl ciddi bir çil akımı görünüyor. Öyle ki doğal çili bulunmayanlar bile kaş kalemleri ile kendilerine sahte çiller çiziyor. İyisi mi siz çillerinizle barışın ve onların kıymetini bilin. Kaş kalemi demişken son olarak kalın ve dağınık kaşların da modasının hala devam ettiğini söylemeden geçmeyelim!