Bahar ve Yaz Mevsimine En Çok Yakışan Makyaj Önerileri 

 

Bahar ve yaz aylarında tıpkı kombinlerimiz gibi içimizde cıvıl cıvıl oluyor. Bu makyajlarımızada yansıyor. Yazımızda bahar ve yaz mevsiminde farklı deneyebileceğiniz makyaj fikirlerinden ve kullanabileceğiniz çeşitli kozmetik ürünlerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar. 

Islak ten makyajı için 

Bahar ve yaz mevsiminde ıslak, seksi görünen ve hafifçe uygulanmış ten makyajları çok popüler. Islak makyaj görünümü yaz aylarında sık sık kullanılıyor. Cildinizde ıslak, yumuşacık ve ferah bir görünüm için ise en sevdiğiniz likit aydınlatıcınız ile ince formdaki fondöteninizi veya BB kremininizi karıştırabilirsiniz. Elinizin üzerinde karıştırdığınız bu ürünü parmaklarınız yardımıyla uygulamayı deneyin. Tıpkı nemlendirici uyguluyor gibi uyguladığınızda cildinize daha homojen bir şekilde dağıldığını ve daha iyi oturduğunu farkedeceksiniz. 

Likit allıklar

Cildiniz bu kadar aydınlık ve parlak iken toz formda bir pudra veya toz formda bir allık ile cildinizi matlaştırmamak için likit formdaki allıklara yönelin. Özellikle mercan tonlarındaki allıklar hem ruj olarak kullanılabiliyor hem de allık olarak kullanılabiliyor. Yanaklarınıza birer damla damlattıktan sonra parmaklarınız yardımıyla hızlı bir şekilde yayın. Normalde allığı biraz daha yüzümüzün gerisine uyguluyoruz, fakat yazın sıcaktan yanmış gibi bir görünüm için allığı yüzünüzün ön kısmına uygulayabilir ve böylece daha ferah daha taze bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yanaklarınıza kullandığınız likit allık rengini dudaklarınızda da kullanarak bir bütünlük yakalayabilirsiniz. 

 

Sabitlenmiş kaşlar

Mevcut kaşlarınızı doldurmak yerine sadece şeffaf kaş maskarası ile sabitlemeyi deneyin. Bu görünüme çok yakışacaktır. Kaşlarınızı yoğun bir şekilde doldurmak sizi daha makyajlı gösterecek bu yüzden yaz görünümüne uymayacaktır. Kaşlarınızı yalnızca tarayarak şeffaf bir kaş maskarası ile sabitlemek bu fresh görünümü tamamlayacaktır. 

 

Kirpik görünümü

Kirpiklerde ise doğal duran, tek tek ayrılmış maskaralara şans verin. Bu tarz maskaraları uygularken mutlaka suya dayanıklı olmasına özen gösterin. Yaz ayarının sıcak etkisi ile maskaranızın akmasını istemiyorsanız suya dayanıklı maskaralar tercih edilen yöntemler arasında.

 

Far uygulamasında ise göz kapaklarınızı boş bırakabilir veya gölge vermeden sadece sedefli bir farı göz pınarlarınıza ve göz kapaklarınıza nazikçe uygulayın. Göz kapaklarınıza uyguladığınız sedefli tondaki farı aydınlatıcı rengi olarakta tercih edebilirsiniz. Yanaklarınızın üst kısmına bu aydınlatıcıyı uyguladıktan sonra fresh bahar ve yaz makyajınız hazır.