Nedendir bilinmez havalar ısınmaya başladığı andan itibaren hem içimizde büyük bir sevinç hem de hafif depresif bir ruh hali olur. Güneşin yüzünü göstermesine mutlu olurken yorgun,bitkin, hafif hasta bir beden kovalar bu mutluluğu. Bunun bilimsel sebebi elbette mevsim geçişlerine uyum dönemi. Bedenimiz de tıpkı doğada bulunan bitkiler gibi baharı karşılamaya hazırlanır. Bu süreci daha hızlı atlatmak için size birkaç minik tüyo vermek istedik;

Enerji İçecekleri

Hayır hayır marketten hazır bir enerji içeceğini satın almanızdan bahsetmiyoruz. Hadi biraz hareketlenin, önce manava uğrayın. Muz,çilek,kivi gibi sevdiğiniz meyvelerden alın. Süt ile beraber bu meyvelerle güzel bir içecek hazırlayın. Eğer diyetinizi bozmayacaksa üzerine hafif kuruyemiş de serpebilirsiniz. Bu içecekten sonra yapmanız gereken işleri daha dinamik şekilde halledebilirsiniz, bingo!

Bahar Temizliği

Kıştan kalma battaniyeler, kalın giysiler ile baharın coşkusunu evinize hissetmeyi düşünmüyorsunuzdur herhalde? Şimdi silkelenin ve kışlık ne varsa raflara kaldırmaya hazırlanın. Battaniyelerin yerini renkli pikeler, kazakların yerini ise ince trikolar, tişörtler alsın. Şöyle evi güzelce bir havalandırdı mı tüm bahar havası da evin içine dolacak. Artık daha iyi hissettiğinden eminiz!

Renklere Yer Aç

Evinin, odanın dekorasyonunda biraz renk kullanmanın kimseye bir zararı olmaz değil mi? Duvarları rengarenk boyamaktan bahsetmiyoruz elbette. Örneğin yatağının,koltukların üzerine renkli yastıklar atabilirsin. Duvara rengarenk bir tablo asarak tüm evin havasını bir anda değiştirebilirsin. Renklerle oynamaktan korkma! Baharı coşkuyla karşıla ve küçük şeylerden mutlu ol!