Bembeyaz, Pamuk Gibi Eller İçin Peeling Tarifi

Yüzümüz gibi ellerimizin de ölü derilerden arındırılmaya ve nefes almaya ihtiyacı vardır. Evdeki malzemeler ile pratik bir şekilde hazırlayacağınız el peelingi ile çok daha beyaz, rengi eşitlenmiş, yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. El peelingi için 1 adet limonu bir kabın içine sıkın ve içine bir miktar tuz ekleyin. İsteğe göre biraz zeytinyağı ve sirke de koyabilirsiniz. Limon hem tırnak sararmalarının önüne geçer hem de el yüzeyindeki renk farklılıklarını giderir. Aynı zamanda tırnak içi hijyenini sağlar.Bu peeling ile ellerinizi ovun. Ardından dudulayıp bolca krem uygulayın. Haftada 1 gün düzenli olarak uyguladığınızda çok daha bakımlı ellere kavuşabilirsiniz.

Yoğun El Maskesi

Zor emilen, kıvamı yoğun ve günlük hayatta kullanamayacağınız kadar ağır bir kremi gece yatmadan önce ellerinize, tırnaklarınıza bolca uygulayın. Arından ellerinize plastik eldiven geçirerek 1 saat kadar bekleyin. Bu yöntem tüm nemi ellerinize hapsederken çatlamış, kuru, pul pul dökülen elleri hızlıca tedavi edecek. Ellerinize uygulayacağınız bu pratik maske ile özellikle kış aylarında çok rahat edeceksiniz.

Tırnak Etlerinizi Geriye İtin

Bakımlı ellere kavuşmanın bütünleyici unsuru temiz görünümlü tırnaklardan geçiyor. Tırnak etlerinizi kesmek yerine yumuşatıcı bir yağ uygulayıp bir süre bekleyin. Yumuşayan tırnak etlerinizi tırnak eti itme aparatı veya tahta portakal çubuğu ile nazikçe geriye itin. Bu şekilde tırnak etleriniz sertleşmemiş olacak ve tırnak etlerinizi kesmek için ekstra bir zaman harcamamış olacaksınız. Tırnak etlerinizi ne kadar derinden ve ne kadar sık keserseniz o kadar hızlı ve sert çıkacaklardır. Tırnak etlerinizi geriye itmek size hem zaman kazandıracak hem de bakımlı tırnaklara kavuşmanıza yardımcı olacak.