İlaç istemediğiniz durumlarda veya herhangi bir ilaca ulaşamadığınız durumlarda baş ağrısından çıldırmak üzereyken eminiz ki aklınızda birçok yöntem geliyordur. Böyle durumlarda evinizde birkaç doğal içerik bulundurarak ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz. İşte yoğun migren ağrısı çekenlerin baş ağrısından müzdarip olanların işine yarayacak birkaç doğal yağ ile baş ağrısı geçirme yöntemleri;

Ferahlatıcı, dinginleştirici ve stres giderici özelliği ile lavanta yağı ilk sırada yer alıyor. Özellikle uykuya dalmada zorluk çekenler tercih ettiği bu yağı baş ağrısını geçirmek için de kullanabilirsiniz. Lavanta yağı koklandığında da aynı etkiyi verir ancak eğer çokça baş ağrınız var ise bir miktar pamuğun üzerine lavanta yağı dökerek burnunuza yakın tutarsanız solunum yolu ile baş ağrınız daha kolay bir şekilde geçecektir. Veya yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatarak daha kolay  uykuya geçiş sağlayabilirsiniz.

Okaliptüs yağı ise gerek masaj yapıldığında gerekse nefes yoluyla koklandığında yine rahatlatıcı, ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir. Özellikle grip sonrası burun tıkanıklığı yaşıyorsanız ve bu sizde baş ağrısı neden oluyorsa okaliptüs yağını koklayarak hem burnunuzun açılmasını hem de sinüslerinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Okaliptüs yağı tıkanan sinüsleri de açtığından migren gibi ciddi sorunlara da iyi gelmektedir. Bu tarz yağları alerjiniz olup olmadığını test etmek için mutlaka cildinizi ufak bir bölümünü uygulayarak test edin unutmayın yağlar her bünyede farklı etkiler gösterebilirler.