Bebek İçin Alışveriş Listesi

Anne ve baba adaylarının en heyecanlandıran dönemlerden biri de artık bebeğin cinsiyetinin belli olması ve doğumu beklemektir. Doğumu beklerken elbette bebek için alışveriş listesi de yapmanız gerekiyor. Biz size yardımcı olalım istedik. Belki de aralarında unuttuğunuz birkaç parça olabilir. İşte yeni doğan bebek için alışveriş listesi;

Elbette bebeğin ihtiyacı olan ilk ürünlerden biri beşik. Beşik seçimi oldukça önemlidir. Mümkünse yatağınıza bağlanan, çocuğunuzla bir arada uyuyabileceğiniz özel beşikleri tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bebekler her daim annesinin yanında olmak durumunda olduğundan kullanımı daha kolay bir beşik tercih ederseniz bebeğiniz ile birlikte uyuyabilirsiniz. Aklınız bebeğinizde kalmaz.

Yeni doğanlar için bez takviyesi de bir o kadar önemlidir. Eğer daha evvel bez kullanmadıysanız mümkünse birkaç farklı markadan yeni doğan bezi tedarik etmeniz gerekiyor. Bu bezleri kullandıkça ve denedikçe favori bezinizi bulabilirsiniz. Evinizde bez deposu olması sık sık dışarı çıkamadığınızda çok işinize yarayacak.

Bol bol yaka silme önlükleri de listenizde yer almalı. Muslin bezlere ihtiyacınız olacak. İnce bezlerden bol bol bulundurmalısınız. Özellikle ince gazlı bez tarzı tamemen pamuktan yapılmış bezleri tercih edersiniz. Böylece bebeğinizin ağız çevresi tahriş olmaz, hem de sık sık yıkamak ve kurumasını beklemek zorunda kalmazsınız.

Bebek bakım ürünleri de olmazsa olmazlardan. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek, temiz içerikli şampuan, nemlendirici losyon kullanmanızda fayda var. Aynı zamanda bebekler için özel üretilmiş tırnak makasları ve pudra benzeri ürünlerden de listenize eklemelisiniz.