beden ölçünüze göre giyinin, Her kadın giyinmeyi çok sever ve giyimine oldukça özen gösterir. Özen göstermesi gereken ilk nokta doğru parçalar seçerek beden ölçülerinize göre giyinmeleridir. Bu yüzden uygulamanız gereken bazı kurallar vardır. Peki bunlar nelerdir?

Beden Ölçünüze Göre Giyinin!

Beden Ölçünüze Göre Giyinin!Tişört: Satılan tişörtlerin büyük bir kısmı pamuk ile yapıldığı için yıkama sırasında küçülebilirler. Bu nedenle tişört alırken hep bir beden büyük almalısınız.

Gömlek: Tişörtlere göre gömlekler daha az küçülür fakat  gömleğinde neresinden küçüleceğini bilemezsiniz. Bazen kollardan bazen yakalardan bazen de omuzlardan küçülebilir. Gömlek alışverişinizi bu doğrultuda yapmalısınız.

Yün kazak: Kazaklar yıkayınca en çok küçülenlerden. Bu nedenle ya kuru temizlemeye verceksiniz yada bir beden büyük kazaklar almalısınız.

Çoraplar: Çoraplar da  genellikle pamuktan yapılmaktadır. Bu nedenle  yıkama ve kurutma işleminde %20 küçülebilir. Bunları hesaba katarak alışveriş yapmalısınız.

Yazlık elbiseler: Yaz aylarında uçuş uçuş giydiğiniz güzelim elbiseler maalesef yıkama sonrasında ilk günkü gibi kalmamaktadır. Elbiselerinizi kurtarmak istiyorsanız ya elinizde yıkayacaksınız yada bir beden büyük alacaksınız.

Bunların yanı sıra bazı kıyafetleri ise beden ölçümüzden küçük almalıyız. İşte o parçalar;

Kot pantolon: Kot pantolonları dokularından kaynaklı olarak sürekli hava geçirir ve birçoğu
likralı kumaşlardan yapılmaktadır. Belli bir zaman sonra bollaşma olur.

Yoga taytı: Satın aldığınız ya da alacağınız yoga taytlarında yüzde beş miktarında bile elastan
kumaş var ise sonradan esneklik kazanır.

Polyester kazak: Bütün bir gün giydiğiniz bu kazaklar belli bir süre sonra bollaşır.