Beşik Alırken Dikkat Edilecekler

Beşik bir bebeğin ihtiyaç alışveriş listesinde en başta yer alan, olmazsa olmaz ürünlerden. Birbirinden farklı beşik seçenekleri bulunuyor. Peki ama ideal beşiği nasıl seçebilirsiniz? Yazımızda beşik seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Yeni doğanlar için beşik seçimi çok önemlidir. Özellikle annesiyle bir arada uymak durumunda olan yeni doğan bebekler için beşiğin tek tarafı açılabilir formda olmalıdır. Böylece tek tarafını açtığınızda yatağınızda bütünleşen ama yine de bebeğin kendi alanını koruyan beşiğe sahip olmuş olursunuz. Böylece bebeğinizle bir arada uyuyabilir, onu sık sık kontrol edebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde ise bebeğinizin beşiğini farklı bir odaya alabilir ve açılan kanat kısmını kapatarak daha ergonomik bir beşiğe sahip olabilirsiniz.

Beşik seçiminde en önemli noktalardan biri de çok kişinin dikkat etmediği zararlı içerik kullanımıdır. Özellikle yeni doğan bebekler soluma konusunda çok daha hassaslardır. İçerisinde yoğun boya, akrilik malzemeler, cila ve koku bulunan ürünler kullanılarak yapılmış olan beşikler oldukça zararlıdır. O rganik bbileşenlerden oluşan özel beşiklere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Ham ağaçtan yapılmış, zımparalanmış fakat cilalanmamış beşikler çocuğunuzun sağlığı açısından daha idealdir. Ayrıca kısa zaman sonra bebeğinizin eline geçen her şeyi ısıracağınız, dişleyeceğini ve dişlerinin kaşınacağını düşünürseniz belki de farkında olmadan beşiği de dişleyebilir. Bu yüzden organik bir beşik olması zararlı bileşenleri içermemesi bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.