Beyaz Ev Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evinizde beyazın ferahlığını, rahatlığını, temizliğini ve o taze görüntüsünü yaşamak istiyorsanız beyaz dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Beyaz dekorasyon her ne kadar zor ve uyum sağlaması zor gibi görünse de bu küçük ayrıntılarla sizde evinizi bembeyaz bir peri evine çevirebilirsiniz! İşte beyaz dekorasyonun temel kuralları;

Doğru Beyazı Bulmak

Nasıl ki her rengin açık tonu, orta tonu ve koyu tonu var ise beyazında birbirinden farklı tonları bulunuyor. Sıcak beyazlar, nötr beyazlar ve soğuk beyazlar bunlardan bazıları.. Evet kulağa ilginç geldiğini biliyoruz, çoğu insan beyazın tek bir renk olduğunu düşünür ve tonları olduğunu düşünmez. Fakat beyazın alt tonları vardır. Örneğin bol güneş alan bir mekanda mavi beyaz yani soğuk bir beyaz tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Eğer daha karanlık daha az güneş alan bir ortamda beyaz tercih edecekseniz daha sıcak bir beyaz, yani içerisinde beyaz pembe karışımı bulunan bir beyaz tercih edebilirsiniz. Beyazın birbirinden farklı tonları olduğunu unutmayın.

Vurgular

Beyaz dekorasyonla döşenmiş evleri daha da ortaya çıkartmak için farklı renklerden faydalanabilirsiniz. Örneğin evinizde bulunduracağız yeşil yapraklı bitkiler beyazı daha da ön plana çıkartacaktır. Tamamen soft, nötr ve beyaz tonlardan oluşmuş bir ev aydınlık bir görüntüden ziyade sıcaklığını kaybetmiş ve sönük duracaktır. Bunun önüne geçmek için aksesuarlarınızda daha renkli tercihler seçmelisiniz. Örneğin inci pembesi, derin maviler veya turkuaz tonlarını tercih ederek evinizin beyaz dekorasyonunu daha da vurgulayabilirsiniz.

Koltuk Seçimi

Duvarlarınız, perdeleriniz, hatta yemek masanız beyaz tonlardan oluşuyorsa o halde salonunuza biraz renk katmak için renkli koltuk takımlarından faydalanabilirsiniz. Su yeşili, pembe, krem rengi veya bunlardan daha ziyade koyu kahve tonlarındaki deri mobilyaları tercih ederek evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Duvarlarınızı Detaylandırın

Beyaz dekorasyonda en şanslı olduğunuz konulardan biri de şüphesiz duvarları içinizden geldiği gibi süsleyebilmenizdir. Özellikle birbirinden farklı çerçeve kombinleri ile renkli bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Duvarlarınızda birkaç detay eklemeniz mekanının soğuk ve kullanışsız görünümünü alacaktır. Açık raf ünitelerini dekore ederken ise renkli aksesuarlardan faydalanabilirsiniz, veya tek bir duvara duvar kağıdı eklemesi yaparak salonunuzu bir anda farklı bir havaya büründürebilirsiniz.