Beyaz Gece Kıyafetlerine Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Bembeyaz bir kıyafetin tamamlayıcısı olarak bütünleyici bir makyaj yapmak çok önemlidir. Bembeyaz bir kıyafet altına giyeceğiniz zarif bir topuklu ayakkabı ile kuğu gibi görünmenize yardımcı olurken, makyajınızda elbisenizi bütünlemeli ve sizi olduğunuzdan daha çekici göstermelidir. Bunun için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Yazımızda beyaz gece kıyafet tercihlerinizde özellikle gece makyajı seçiminde nasıl doğru makyaj yapabileceğinizden bahsettik, keyifli okumalar.

Kırmızı Ruj İle Çarpıcı Görünüm

Beyaz elbisenin en güzel tamamlayıcılarından biri şüphesiz kırmızı rujdur. İddialı kırmızı ruj makyajını daha sade ve daha sakin hale getirmek için göz makyajınızı olabildiğince hafif tutmanızı öneriyoruz. Göz makyajınızı sadece maskara ile tamamlayabilir, gerekiyorsa göz kapaklarınıza ışıltılı bir far uygulayarak gözlerinizi vurgulayabilirsiniz. Sıra geldi ten makyajına. Ten makyajında olabildiğince ıslak, parlak, canlı ve sağlıklı bir ten görünümü tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu görünüm halihazırda kıpkırmızı olacak olan dudaklarınızla harika bir bütünlük yaratacaktır. Bu tarz ten makyajlarını uygularken fondöteninizin içerisine birkaç damla yağ damlatmak veya favori aydınlatıcınız ile karıştırmak harika bir tercih olacaktır. Ten makyajını uyguladıktan sonra göz altlarınızı sabitleyerek yüzünüzün diğer kalan tüm bölgelerini olduğu gibi bırakmanızı öneriyoruz.

Dudak Makyajında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktaları

Sıra geldi çekici kıpkırmızı dudak makyajına. Dudaklarınızı daha pürüzsüz göstermek için ruj uygulaması öncesi mutlaka peeling yapmanızı ve dudaklarınızı bolca nemlendirmenizi öneriyoruz. Dudak kalemi uygulamayı sakın es geçmeyin. Kırmızı rujunuzu pürüzsüz bir şekilde uygulamak için doğru açı ile açılmış bir dudak kalemi ve rujunuzla uygun renkte olan bir dudak kalemini ihtiyacınız olacak. Dudak kalemi ile hafifçe dudaklarınızı dışarıdan çerçeveledikten sonra mümkün olabildiğince kadife matlığında fakat dudaklarınızı kurulmayacak bir kırmızı ruju uygulayabilirsiniz. İşte bembeyaz gece kıyafetinize uygun bir makyaj hazır. Bu makyaj ile gecenin starı siz olacaksınız ve bembeyaz elbisenizi, kırmızı çekici dudaklarınız ile daha da ön plana taşıyacaksınız.

Çanta Seçimi

Beyaz kıyafetlere renk katmak için dilediğiniz tonlarda minik gece çantalarını kullanabilirsiniz. Zarif kıyafetinize eşlik edecek çantanın boyutunun küçük olması kombininizi daha şık hale getirecektir.