Siz de beyaz renk kıyafet giymeyi seviyorsanız ancak beyaz renge sahip kıyafetleri nasıl ve nerelerde giyeceğinizi bilmiyorsanız makalemize göz atmanızda fayda var.

Yoğun biriyseniz beyazdan uzak olun: Gün içerisinde çok fazla mesai yapıyorsanız ve işinize giderken toplu taşıma aracı kullanıyorsanız beyaz kıyafetlere bulaşmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü eve döndüğünüz zaman beyaz kıyafetinizden eser kalmayacaktır. Bu yüzden koyu renkli kıyafetler giymeyi düşünebilirsiniz.
Ayakkabı tercihiniz önemli: Beyaz renge sahip bir elbise giymek istiyorsanız giyeceğiniz ayakkabıyı da iyi seçmeniz gerekmekte. Özellikle siyah ayakkabıları listenizden çıkarın. Beyaz kıyafetleri bahar sezonunda giyecekseniz doğal olan renkleri seçmelisiniz. Eğer kış mevsimi için beyaz giyme planınız varsa ayakkabı olarak koyu renkli ve tonlarını seçebilirsiniz
Kışın beyazın tonlarını kullanın: Beyazdan kışın bile ayrılamıyorsanız eğer beyazın tonları ile kombinler oluşturabilirsiniz. Koyu beyaz, bej ve krem renkleri gibi…
Beyaz elbiseyle düğüne gitmeyin: Bir düğüne gideceğiniz zaman asla beyaz renk kullanmayın. Çünkü beyaz, o gün için geline özel olmalı. Bu sebeple düğün geceleri beyaz rengi tercih etmemelisiniz.

 

Beyaz spor ayakkabıyı unutmayın!

Eğer spor bir kıyafet tercih edecekseniz altına ne tür bir ayakkabı giymeliyim diye düşünür durursunuz. Bu durumda kurtarıcınız olan beyaz renkli ayakkabılar ile dilediğiniz spor kıyafetini rahatlıkla giyebilirsiniz. Çünkü spor kıyafetlerinde beyaz hiç sırıtmaz.