Eğer ten renginizin çok açık olmasından ve çoğu zaman solgun görünmesinden şikayetçi iseniz bu içerik tam sizlik! İşte beyaz tenli kadınların dikkat etmesi gereken güzellik hileleri;

Yüzünüzü Isıtın

Beyaz tenli kadınlar cilt rengine uygun fondöteni uyguladıklarında hayalet gibi görünmekten şikayet ederler. Bu durumu ortadan kaldırmak için bronzer kullanarak yüzünüzü ısıtabilirsiniz. Özellikle yüzünüzün dış köşelerine sıcak tonlu bir bronzer ile renk verirseniz çok daha sağlıklı ve canlı göründüğünüzü fark edeceksiniz. Elmacık kemiklerinin gerisine, dekolte bölgenize, alın çevrenize bronzer uygulayıp tombul bir fırça ile ürünü iyice dağıtın. Bu şekilde sanki ten renginiz kendiliğinden bronz ve ışıl ışıl görünecektir.

Kontür Rengi İçin Küllü Tonlar Tercih Edin

Beyaz tenliler yüz hatlarını ortaya çıkarmak için kontür işlemi yaparken çok daha dikkatli olmalıdırlar. Fırçanıza fazla ürün almaktan kaçının ve rengi aşama aşama koyulaştırın. İçinde sıcaklık ve kahvelik olan kontür renklerinden ziyade içinde ‘grilik’ bulunan kontür pudralarını tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüze boyut kazandırırken abartı görünümden kaçınmış ve daha doğal bir sonuç almış olursunuz.

Sıcak Alt Tonlu Allıklar Kullanın

Sıra geldi yüzünüzü canlandıracak yegane ürüne. Allık olarak fazla pigmentli, dağıtılması zor yapıdaki allıklardan ve koyu pembe, fuşya, turuncu tonlardan kaçının. İçinde hafif ışıltılar bulunan mercan tonlarını tercih edebilirsiniz. Tıpkı kontür işleminde olduğu gibi allık rengini de aşama aşama arttırmanızda fayda var. Yine büyük ve tombul bir fırça ile tüm bronzer, kontür ve allık renklerinin üzerinden geçerek tüm ürünlerin daha homojen dağıtılmasını sağlayabilirsiniz.