Bölgesel Fazlalıklarınızı Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Doğru giyinmek,doğru kumaşları kullanmak, doğru parçaları eşleştirmek sizi hem şık gösterir hem de en çok canınızı sıkan bölgesel fazlalıklarınızı gizler, özgüven sağlar.. Gün içerisinde giydiğiniz kıyafetlerden ne kadar memnun ve mutlu olursanız gün içinde özgüveniniz de o kadar artacaktır. Davranışlarınıza ve dolayısı ile enerjinize yansıyacaktır..

Kumaş ve Desen Seçiminin Önemi

Üzerinize tam olarak oturan, fakat desensiz ve bel bölgesindeki fazlalıkları belli etmeyen kabanlar sizi olduğunuzdan fit ve ince gösterecektir. Bildiğiniz gibi enine çizgiler daha kilolu gösterir ve boyuna çizgiler kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir. Bunun en güzel örneğini pantolonlarda görüyoruz. Özellikle yüksek belli ince kumaşa sahip İspanyol paça, üstü dar ve alta doğru hafifçe bollaşan pantolonlar hem bacak boyunuzu uzatma, hem de sizi olduğunuzdan daha ince gösterme performansına sahiptir. Bu tarz pantolonları bir de dikine çizgili kumaşlar ile tercih ederseniz olduğunuzdan çok daha fit ve zayıf görünebilirsiniz..

Ayakkabı Tercihleri

Ayrıca sizi zayıf gösterecek bir başka unsur ise ayakkabı tercihleriniz. İspanyol paça pantolonları giymekten hoşlanıyorsanız mutlaka ayakkabı tercihinize göre boyunu belirleyin. Ayakkabınızın tamamen kapandığından topuğunun görülmediğinden emin olun. Bu bacak boyunuzu daha uzun gösterir ve sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Ekstra olarak ince görünmek istiyorsanız ve bel bölgenizin daha ince görünmesini istiyorsanız o halde yüksek bel kotların bel bölgesindeki toparlayıcı olan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Günümüzde push up yani kalça bölgesini toparlayan, bel bölgesini sıkılaştıran kotlar mevcut. Bu tarz kotlar ile çok daha ince ve fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer kalça bölgenizde fazlalıklar var ise kumaş pantolonu direk giymek yerine içerisine külotlu çorap veya toparlayıcı korse yardımıyla kullanarak daha sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz minik ayrıntılara dikkat ederek daha fit ve daha ince görünmeniz mümkün..

Ayrıca proporsiyonunuzu tanımanız, üst ve alt beden kombinasyonunu iyi belirlemeniz gerekiyor. Mümkün olduğunca bacak boyunuzu uzatmalı, üst gövdenizi ise biraz daha kısa fakat biraz daha fit göstermeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde olduğunuzdan daha uzun ve daha ince görünmeniz mümkün.