Boyalı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Saçlarınızı iddialı renklere boyamaktan hoşlanıyorsanız ve her daim değişimi seviyorsanız o halde çılgınlığınızın sonsuza kadar devam etmesi için saçlarınızın sağlığına da dikkat etmemiz gerekiyor! Şüphesiz Boyalı Saçlar herhangi bir işlem görmemiş, boyasız saçlara oranla çok daha fazla yıpranıyor.. Fakat bakımını ihmal etmediğiniz sürece boyalı saçlarınızı sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Boyalı saçlarda dikkat edilmesi gereken bakım önerilerini sizler için derledik, keyifli okumalar..

Çabuk Kuruyan Boyalı Saçlar

Boyalı saçların en büyük sorunu özellikle oryal ile açıldığından dolayı fazlaca kurmalıdır.. Nemini kaybeden saç telleri zamanla matlaşır, kırılgan hale gelir ve uçları çatallaşır.. Bu yüzden saçlarınıza düzenli olarak nem takviyesi yapmalısınız. Nem takviyesi yapmak için dilerseniz duş öncesi saç maskelerinden, dilerseniz duşta kullanılan saç maskelerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca her duştan sonra mutlaka saç bakım yağları ile saçlarınızın uçlarını onarmayı ve saçlarınıza nem kazandırmayı ihmal etmemelisiniz..

Boyalı saçların bir değer sorunu da matlık problemidir.. Matlık probleminin önüne geçmek için mutlaka saçlarınızı fönlemeden, maşa yapmadan, düzleştirmeden önce koruyucu bakım spreyi sıkın. Günümüzde saça ışıltı katan, ekstra parlak gösteren saç spreyleri de bulunuyor. Bu spreyleri hem saçınızdaki matlığı almak için hem de saçınızı ısı işlemlerinden korumak için kullanabilirsiniz.

Saçlarınızdaki boyanın uzun süre dayanması istiyorsanız saç bakım kremlerinden de faydalanabilirsiniz. Saç bakım kremleri saçlarınızın ekstra yumuşamasına yardımcı olurken aynı zamanda kırılmaları da minimuma indirir. Ayrıca saçlarınızı daha rahat bir şekilde tarayabilirsiniz. Böylece saçlarınızda oluşan koparak dökülmelerin de önüne geçmiş olursunuz..

Saçlarınızı haftada birkaç gün dinlendirmek saçlarınızın sağlığı açısından çok önemlidir. Her gün saçlarınıza uygulayacağınız maşa, fön gibi ısı işlemleri zamanla saçlarınızda matlık yaratacaktır. Bunun önüne geçmek için haftada birkaç gün saçlarınızı doğal haliyle kullanmanızda fayda var. Ayrıca şunu unutmamamız gerekir ki saçlarınıza ne kadar fazlası işlemi uygularsanız ve saçlarınız ne kadar fazla yıkarsanız boyanız o kadar çabuk akacaktır. Bu yüzden  boya koruyucu spreylerden ve boya koruyucu şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Bu tarz şampuanlar ve saç bakım ürünleri saçlarınızda bulunan boyanın saçlarınıza daha iyi nüfus etmesine ve daha uzun süre rengini korunmasına yardımcı olur.