Şüphesiz en çok can sıkan ve en zor ağrılardan biri eklem ve boyun ağrıları . Günümüz çağında boynu ağrımayan ve sabah uyandığında rahat bir şekilde hayatına devam eden insan sayısı çok az. Çünkü günümüz koşullarında insanların içinde bulunduğu stresli ortam ve çalışma koşulları maalesef boyun ağrılarına neden olmaktadır. İşte boyun ağrılarının düşünemeyeceğiniz bazı özel sebepleri;

Aklımıza ilk gelen elbette oturma ve duruş bozukluğu oluyor. Bu doğru, gün içinde kambur duruyorsanız ters bir pozisyonda çalışıyorsanız yanlış şekilde oturuyorsanız, mutlaka boynunuza ağrıyayacaktır. Bunun için ilk olarak oturma, yürüme pozisyonunuzu düzeltin. Olabildiğince dik durun ve boynunuza fazla ağırlık bindirmekten çekinin. Bu unsurları dikkat ettiğiniz halde boynunuz hala ağrımaya devam ediyorsa diğer seçeneklere de göz atın..

Özellikle büyük göğüslü kadınlar da boyun ağrısı yadsınamaz bir gerçek. Hele hele ince kemikli iseniz ve biraz çelimsiz iseniz ama buna rağmen göğüsleriniz büyük ise mutlaka boyun ağrısı çekiyorsunuz demektir. Bunun önüne geçmek için toparlayıcı destekleyici ve gün içinde size kendinizi daha iyi hissettirecek özel sütyenlerden faydalanabilirsiniz. Ortopedik sütyenlere bakmanız da fayda var.

Boyun ve eklem ağrılarının en önemli sebeplerinden biri de gece yeteri kadar dinlenememektir. Gece dinlenmenin en önemli unsuru yatağın rahat olmasıdır. Günümüzde birçok ortopedik yatak bulunuyor. Eğer yatağınızız rahatsız ise boynunuzun ve hatta eklemlerinizin ağrıması kaçınılmaz. Yastığınızın ve yatağınızın rahat olması ertesi güne ağrısız başlamanızdaki en önemli nedenlerden bir tanesi. Eğer sürekli boyun ağrısı çekiyor ve dinlenmemiş şekilde uyanıyorsanız yatağınızı değiştirmenizde fayda var. Yastığınız çok yüksek ya da çok alçak ise yoğunluğunu değiştirerek mutlaka test edin. Belki de sorun yastığınızda da olabilir. Bu küçük ama etkili nedenleri göz ardı etmeyin.