Güneş teninizi öpmüşcesine doğal, sağlıklı, bronz ve ışıl ışıl bir ten hayal edin.. Bronz ten asla modası geçmeyen, her daim tercih edilen ve sizi olduğunuzdan daha çekici gösterecek bir güce sahiptir. Yazın bronz makyajları yapmak ta kullanmak ta çok daha kolay, tatilden hemen döndükten sonra yaptığınız makyajları hatırlayın, o büyüleyici etkinin hiç sona ermemesini dilediniz değil mi? Tüm yıl tıpkı yazın güneşten yanmışcasına bronz görünmek mümkün, nasıl mı? Yazımızın devamına buyrun;

Yapay Bronzlaştırıcılar

Yüz makyajına geçmeden önce yüzünüz ve vücudunuz arasında fark olmaması için krem formda yapay bronzlaştırıcı losyonlardan faydalanabilirsiniz. Bu losyonları birçok markada bulabilirsiniz. Uyguladığınızda giysilerinize bulaşmayan bu kremler duş aldığınızda teninizden kolayca çıkıyor. Özel günlerinizde bu tarz ürünlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle bacaklarınızı harika gösteren bu losyonları uygularken özel eldivenlerini kullanarak hızlıca hazırlanabilirsiniz.

Ten Makyajı

Yüzünüzü bronzlaştırmak vücudunuza göre çok daha kolay. Ten renginizden 1 ton koyu bir fondoteninizi kullanabilirsiniz. Özellikle ışıltılı bir ten ürünü seçerek ıslak, bronz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bronzer kullanırken geniş bir fırça ile özellikle elmacık kemiklerinizin dış köşelerine yoğunlaştırarak uygulamaya özen gösterin. Alnınıza bronzer uygularken çok fazla saç diplerinize getirmemeye dikkat edin, aksi halde terledikçe açılmalar olabilir. Son olarak bronz bir tenin olmazsa olmazı bej-bronz renklerde bir aydınlatıcı. Elmacık kemiklerinizin, burun kemiğinizin üzerine uygulamayı sakın unutmayın.

Işıltılı Gözler

Altın rengi bir krem far ile göz kapaklarınızı ve göz pınarlarınızı aydınlatın. Gözünüzün dış kısımlarına toprak renklerinde bir far ile hafifçe gölge verin. Bronz bir ten tüm ışıltıları kaldırabilir. Jeniffer Lopez’i düşünün, ne kadar parlak o kadar seksi ve gösterişli..

Doğal Dudaklar

Eğer bronz teninizin daha fazla ön plana çıkmasını istiyorsanız dudaklarınızı doğal renginde kullanabilirsiniz. Şeffaf bir gloss uygulayarak etkileyici görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Parlak Köprücük Kemikleri ve Omuzlar

Yüzünüzün ışıltısını boynunuzda ve omuzlarınızda devam ettirmeniz bütünlüğün bir parçası olacak. Aydınlatıcınızı mutlaka köprücük kemiklerinizin üst noktalarına ve omuz başlarınıza da uygulayın. Çok daha gösterişli ve çıkık köprücük kemiklerinizin olduğunu göreceksiniz.