Bronz Tene En Çok Yakışan Ruj Seçenekleri 

 

Ruj tercihinde bronz teninizi ekstra ön plana çıkartmak ve bronzluğunuzu vurgulamak istiyorsanız o halde bu ruj seçeneklerini mutlaka makyaj çantanıza ekleyin. Bu ruj seçenekleri sayesinde ten görünümünüz çok daha bronz görünecek ve ayrı bir canlılığa kavuşacak. İşte bronz tene en çok yakışan ruj önerileri, keyifli okumalar. 

Bronz tene en çok yakışacak ruj önerilerinin başında elbette nude rujlar yer alıyor. Bildiğiniz gibi nude rujlar makyaj ile yarışmaz, ten renginizin güzelliğini ortaya çıkartır ve uygulanmamış gibi doğal durmaları sayesinde size ekstra makyajlı göstermez. Yani bu rujlar ile tam bir yaz makyajı yapabilirsiniz. Elbette nude rujun rengine karar vermek çok önemlidir. Eğer bronzlaşmış iseniz nude rujun rengine karar verirken bej veya sarı alt tonlu rujlardan kaçının. Bunun yerine içerisinde hafif fuşyalık, pembelik veya gül kurusu tonları bulunan nude rujlara yönelin. Bu rujlar ten renginizi biraz daha bronz gösterecek ve en önemlisi dişlerinizi beyaz gösterecektir. 

 

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için ombre efektinden faydalanın. Uyguladığınız rujunuzun etrafından birkaç ton koyu dudak kalemiyle geçerek nude rujunuzun çerçevesini yapıp dudaklarınızı daha dolgun da gösterebilirsiniz. 

 

Renkli dudak parlatıcıları 

Dudak parlatıcısı halihazırda mevcut makyajınızı ışıl ışıl gösterecek dudaklarınızı daha dolgun gösterecek ve bronz teninizi vurgulayacak mucizevi bir güce sahiptir. Renkli dudak parlatıcıları ise 2019 yılının favorilerinden. İçerisinde hafif sedefler bulunan fuşya veya pembe tonlarına sahip dudak parlatıcıları bronz teniniz ile çok yakışacak. Aynı tonlardaki allıklar ile kombinlendiğinde ortaya muhteşem bir yaz makyajı çıkacaktır. 

Mercan tonları 

Eğer biraz daha koyu tonlara yönelmek fakat buna rağmen ten makyajınızda sadeliğe gitmek, bronzluğunuzu vurgulamak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey mercan tonlarında harika bir ruj. Mercan tonlarında yani içerisinde hafif kiremitlik turunculuk veya kızıllık bulunan rujlar ten makyajınız ile çok yakışacak, bronzer ile birlikte bütünlendiğinde ise bronzluğunuzu ortaya çıkartacaktır. Mercan tonlarından özellikle içerisinde kızıl tonları bulunan tonlar yaz makyajının  gece versiyonuna çok yakışacaktır. Ayrıca bu tarz rujları tıpkı bir krem allık gibi kullanarak ruj, dudak kombinasyonuda elde edebilirsiniz. Siz de yaz makyajında bu rujlardan bir veya birkaçını birlikte kombinleyerek bronz teninizin keyfini çıkartın.