Bronzlaşmaya Yardımcı Besin Önerileri

 

Bronzlaşmaya yardımcı besinler hem daha çabuk bronzlaşmanıza yardımcı olur, hem de bronzluğunuzun daha kalıcı olmasını sağlar. Bu besinleri tüketerek sizde bronzluğunuzu daha kalıcı hale getirebilir, cildinizin tonunu daha dikkat çekici ve daha sağlıklı kılabilirsiniz. Özellikle soluk tenliler ve daha canlı görünmek isteyenler de besin rutinlerine bu yiyecekleri ekleyerek cilt tonunu daha canlı hale getirebilirler. İşte bronzluğunuzu daim kılacak o besinler, keyifli okumalar.

Bronzlaşmaya yardımcı besin deyince aklımıza ilk olarak elbette havuç geliyor. Havuç hem dışarıdan havuç yağı olarak uygulandığında oldukça güzel bir bronzluk sağlar, hem de tüketildiğinde içerisinde A vitamini bulunduğundan dolayı bronzluğunuzun daim olmasını sağlar. Aynı zamanda havuç yüksek oranda karoten içermektedir. Böylece bronzlaşmaya yardımcı bir besindir.

Tatlı patates

Tatlı patates de tıpkı havuç gibi içerisinde hem A vitamini hemde karoten bulundurmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bol miktarda C vitamini olan tatlı patates hem tüketmesi keyifli hem de oldukça sağlıklı bir yiyecek. Yaz aylarında tüketildiğinde bronzlaşmaya yardımcı oluyor, kış aylarına girerken tüketildiğinde ise yazın ulaştığınız bronzluğu tüm kış korumanızı sağlıyor. Üstelik sadece bronzluk için değil havuç ve tatlı patatesi beslenme rutininize eklediğinizde cilt tonunuzdaki sağlıklı değişimi sizde fark edeceksiniz. Cilt tonunuzu dengelemek ve bronzluğunuzu daim kılmak için tüketebileceğiniz bir diğer besin ise maydanoz kürü. Maydanozu dilerseniz direkt tüketebilir dilerseniz üzerine limon ve tuz ekleyip tüketebilir dilerseniz bir kür haline getirerek hem detoks etkisinden faydalanıp hem de içecek olarak tüketebilirsiniz. İhtiyacınız olan bir demet maydanoz ve katı meyve sıkacağı. İçerisinde bol miktarda karoten bulunan ve vitaminleri ile meşhur maydanozun en güzel tüketim şekli bu olsa gerek. Bir bardak maydanoz suyu kürü sayesinde regl sancılarınızdan kurtulacak, idrar yolu iltihabına yakalanma oranını minimuma indirecek, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve koruduğunuz bronzluğun kış boyu üzerinizde kalmasını sağlayacaksınız. Yani tek bir taşla birbirinden farklı faydaları elde edeceksiniz. En iyisi beslenme rutininize hemen maydanoz kürü ekleyin.

 

Kavun

Kavun içerisinde bol miktarda karotenoid bulunan ve bronzluğu daim kılmak için en önemli maddelerden biridir. İçerisinde karotenoid bulunduğundan dolayı mevcut bronzluğunuz daha uzun sürecek ve donuk ciltler tükettiğinde ise daha sağlıklı, canlı ve sıcak tonlu bir cilde kavuşacak. Sizde bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin yazın yakaladığınız bronzluğu tüm mevsim koruyun.