Bu Defa Bedeninizi Değil Ruhunuzu Doyurun

Bedensel hazlar ve bedensel doyumlar ile yıllarımızı geçiriyoruz.. Peki ya ruhumuz? İnsanoğlu ruhu olan bir varlıktır, bizi diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden biri de sevgiyi, aşkı, nefreti, özlemi sonuna kadar hissediyor olmamızdır. Bunları yaşayan bir ruh acıkır, zamanla dinlenmeye ihtiyaç duyar.. Ruhumuz sinirlenir, asileşir ve durulur.. Yani ruhumuzda tıpkı bedenimiz gibi yaşayan bir varlıktır aslında.. Peki ama en son ne zaman ruhumuza dokunduk? En son ne zaman onu besledik? Yazımızda ruhunuzu beslemeniz için birbirinden farklı önerilerde bulunacağız, keyifli okumalar..

Ruhunuzu beslemenin en güzel yollarından biri de şüphesiz ruhunuz için sizi dinlendirecek, güzel müzikler dinlemektir.. Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna demiyorlar.. Güzel müzikler dinlemek her zaman olumlu düşünceleri kendinize çekmenize yardımcı olur. Aynı zamanda ruhunuzun bedeniniz ile olan ilişkisini kuvvetlendirir ve ruhunuzun dinlenerek bir sonraki düşünme aşamasına daha rahat hazırlanmasına yardımcı olur.

Ruhunuzu beslemenin bir diğer yolu ise bilgi edinmek.. Fakat sıkıcı, öğrenmek istemediğiniz, haz duymayacaksınız bilgilerden bahsetmiyoruz.. Örneğin hoşunuza giden bir romanı bitirmek.. En son ne zaman bir roman okudunuz? Bu da ruhunuzu beslemenin başka bir yolu. Hoşunuza giden bir romana başlamanın zamanı geldi de geçiyor bile!

Güzellikler görün! Gözleriniz güzel şeylere odaklansın.. Güzel manzaralara, çocuklara, gökyüzüne, hayvanlara.. Ruhunuzu beslemenin en güzel yollarından biri de gözünün önüne güzel görseller getirmektir.. Bunun için güzel manzaraları görmek adına sabah erkenden kalkıp yürüyüş yapabilir, gün batımını izleyebilir, güneşin doğuşundan mutlu olabilir veya geceleri yıldızları izleyebilirsiniz.. Ruhunuzu besleyerek bedeninizin dinginleşmesine ve zamanla sağlık sorunlarınızı dahi yenmek için gereken mücadeleyi kendinizde bulmaya yardımcı olacaksınız.. Ruhunuzu beslemediğiniz taktirde bedensel olarak da zamanla güçsüzleştiğinizi fark edeceksiniz..

Ruhunuz ve bedeniniz ne kadar uyumlu olursa ruhunuza ne kadar dokunacak davranışta bulunursanız insani vicdaniyetinizi de o kadar kaybetmemiş ve o kadar duyarlı bir insan olarak hayatınızı devam etmiş olursunuz.. Bu yüzden sadece yiyecek ve içeceklerle bedeninizi beslemek yerine ruhunuzu da besleyerek ona gerçek bir deneyim yaşatmaya ne dersiniz? En azından 1 ay içerisinde kendinize birkaç saat ayırarak ruhunuzu besleyin, zenginleştirin dinlendirin ve yaralarını onarın..