Kıyafetlerin eşyaların ve hatta aksesuarlarında dönemsel ve sezonsal modaları vardır. Makyajın da mevsimlere göre moda renkleri, uygulama stilleri bulunuyor. Bu sonbahar defilelerde ve ünlü makyaj artistlerinin uygulama yaptığı modellerde sık sık göreceğimiz sonbahar makyajı trendlerini sizler için derledik keyifli okumalar..

Glitter modası

Holographic parlak canlı simli makyajlar geri dönüyor! 2000 yıllarının en gözde trendlerinden biri olan bu makyaj uygulaması özellikle göz ve dudaklarda yoğunlaşıyor. Koyu rujların üzerine ombre efekti vererek uygulanan holographic simleri dudak makyajlarında sık sık göreceğiz.

Gözlerde de aynı moda devam edecek Göz kapaklarına uygulanan simler ve sedefli parçacıklar sezonun en dikkat çeken akımlarından biri. Siz de bu akıma özel yapıştırıcılar kullanarak katılabilirsiniz. Eğer bu işlem için özel bir yapıştırıcı bulmakta zorlanıyorsanız size önerimiz hafif ıslak yapıda bir rujunuzu veya dudak parlatıcısı göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra simleri oturtarak, parmaklarınızla bastır çek hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Ombre eyeliner

Bordodan kahverengiye, kahverengiden siyaha uzanan ombre eyelinerlar da sezonun öne çıkan makyaj trendlerinden. Bu etki için likit mat rujlarından faydalanabilirsiniz. Bordo ve kahverengi rujlarınızı geçişli bir şekilde uygulayarak en son dış köşeleri daha sivri olması için kullandığınız likit siyah eyeliner ile geçebilirsiniz daha temiz bir görüntü için kulak çubuğuna bir miktar göz makyajı temizleyicisi damlatarak eyeliner kuyruğunu uzun, daha temiz ve sivri bir hale getirebilirsiniz.