Kulağa biraz garip geldiğinin farkındayız. Yiyerek güzelleşmek? Güzelleşmek için hep dış koşullara odaklanıyoruz. Saç bakım yağları, cilt bakım ürünleri, kaş, kirpik bakım kürleri, maskeler..Peki ya içimiz? İçten güzel besleyebiliyor muyuz? Belki de saç dökülmesi, saç matlığı ve hatta cansızlığı için maske ve bakım yağları kullanmak yerine saçlarımızı içten beslememiz daha akıllıcadır, ne dersiniz? Cilt kuruluğundan şikayetçisiniz ve kremlere ciddi miktarda bütçe ayırıyorsunuz.. Belki de cildinizin nem oranını sağlamak için yeterince su içmiyorsunuzdur? Yazımızda bu bakış açısı ile ‘içten güzelleşme’ nin yöntemlerinden ve sizi güzelleştirecek besinlerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Yağları Sadece Dıştan Kullanmayın, Onları Yeyin!

Saç ,cilt, vücut bakımı ürünlerinin içeriklerinde ilk sıralarda badem yağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı görmeniz olasıdır. Tüm bu besinleri tükettiğinizde içten gelen güzelliğin kapısını aralamış olacaksınız. Özellikle avokado tüketmek cilt üzerinde muazzam şekilde olumlu etkiler bırakacaktır. Avokado oldukça yağlı bir meyvedir. Bu meyvenin besleyici yağları hem saçlarınızın güçlenmesini, parlamasını sağlar hem de tırnak ve cilt üzerinde mucizevi etkiler gösterir. Hindistan cevizi yağını direk olarak tüketemiyorsanız tatlılarınızı, bazı yemeklerinizi bu yağ ile yaparak tüketebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sadece cilt,saç,tırnak güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda mide ve bağırsak hareketlerinizi de düzene sokarak boşaltım sisteminizi sağlıklı şekilde çalıştırır.

Su Hayattır!

Evet her yerde bangır bangır duyduğumuz şu söz.. Sahiden de su hayattır. Göz altı morluklarınızdan, cildinizin kuruluğundan, cildinizin matlığından, saçlarınızın zayıflığından ve yavaş uzamasından şikayetçi iseniz bakım ürünlerine para yatırmadan önce ‘su içmeyi’ deneyin, farkı göreceksiniz!