Her burcun ayrı bir zevki olduğu, ayrı tarz makyajlardan olduğu bir gerçek. Bu yazıda kendinizi ve makyaj zevklerinizi daha iyi analiz etmeniz için önerilerde bulunduk. Bakalım burcunuzun kızı mısınız? Burç grubunuz hoşlandığı makyajlardan hoşlanıyor musunuz? Keyifli okumalar.

Ateş Grubu Burçları

Hayatlarında iddialı ve gösterişleri oldukları kadar makyajlarında da bunu sürdüren ateş grubu burçları şüphesiz ki “ben buradayım” diye bağıracak tarz makyajları tercih edecektir. Modayı ve yeni çıkan trendleri yakından takip eden ateş grubu burçları abartmayı seveceğinden şöyle kalın eyelinerli, bol farlı göz makyajları tam onlara göre olacaktır. Göz makyajını bu kadar iddialı tuttuğumuza göre dudaklarda nude tonlar kullanmak makyajı dengeleyecektir.

Su Grubu Burçları

Kişiliğindeki narin ve hassas yönleri makyajına da taşıyan su grubu burçları pastel ve uçuk renklerden hoşlanır. Gözlerde belli belirsiz gül kuruları, şampanya renkleri, dudaklarda ise şeffaf dudak parlatıcıları su grubu burçlarına çok yakışacaktır. Asi bir görünümden uzak bu burçlar makyajını bol maskara ile sonlandırabilir.

Hava Grubu Burçları

Hayatlarındaki sadeliğe ve dinamikliğe uygun olarak hava grubu burçlarının ağır ten makyajlarından hoşlanmayacaklarını söylemek mümkün. Hafif bb kremler, canlı tonlarda allıklar ve coral tonlarda rujlar hava grubu burcuna sahip kızların günlük olarak işini görecektir.

Toprak Grubu Burçları

Sanırız en karakteristik ve en belirgin zevklere sahip toprak grubu burcu kızların nasıl makyajlardan hoşlanacaklarını az çok tahmin ediyorsunuzdur. Kahvenin tonları ile gölgelendirilmiş gözler, bolca maskaralanmış kirpikler ve baskın kişiliklerini ortaya çıkartacak keskin kontürler bu grubun kızlarına çok yakışacaktır.