Burçlara Göre Meslek Önerileri

Birbirinden farklı kişilikleri yansıtan burçlar elbette farklı mesleklere sahip olmalılar! Birbirinden farklı burçların yapabileceği, mutlu olabileceği ve başarılı olabileceği meslekler oldukça çeşitlidir. Yazımızda burçlara göre meslek önerilerinden bahsetti keyifli okumalar..

Hangi Burç Hangi Mesleği Yapmalı?

Koç Burcu

21 Mart 20 Nisan tarihleri arasında doğanların burcu koç burcudur. Ateş grubuna ait bu burcun en iyi kendini sergileyeceği meslekler gazetecilik, reklamcılık ve kendini gerçekleştirebileceği diğer mesleklerdir. Yazarlık da oldukça ideal olacaktır.

Boğa Burcu

21 Nisan 21 Mayıs tarihleri arasında doğanların burcu boğa burcudur. Bu burç toprak grubuna dahildir. Boğa burcu özellik ile duygusallığını ve mantığını bir arada kullanabilen bir burç olduğu için yazar, besteci veya herhangi bir işletme işini yapabilir.

Ikizler Burcu

22 Mayıs 21 Haziran tarihleri arasında doğanların burcu İkizler burcudur. Burç hava grubuna dahildir. Bu burcun en önemli özelliklerinden biri merhametli olmasıdır. Bu yüzden Doktor, itfaiyeci ve bilumum insan ilişkileri mesleklerinde başarılı olacaktır.

Yengeç Burcu

22 Haziran 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcu yengeç burcudur. Bu burç su grubuna dahildir aile yaşantısında çok düşkün olan yengeç burcu home ofis tarzı evde çalışma gerektiren işlerde oldukça başarılı olacaktır.

Aslan burcu

23 Temmuz 23 Ağustos tarihleri arasında doğanların burcu aslan burcudur. Bu burç Ateş grubuna mensuptur. Yönetmeyi seven bir burç olduğu için yönetici konumunda bulunmak oldukça ideal olacaktır.

Başak burcu

24 Ağustos 23 Eylül tarihleri arasında doğanların burcu başak burcudur. Bu burç Toprak grubuna mensuptur. Başak burcunun en önemli özelliği tuttuğunu kopartan idealist bir yapısının olmasıdır. Bu yüzden öğretmen ve mühendis meslekleri başak burcuna çok uygundur.

Terazi Burcu

24 Eylül 23 Ekim tarihi arasında doğanların burcu terazi burcudur. Bu burç hava grubuna mensuptur. Terazi burcunun bilinen en önemli özelliği empati yapmaya yeteneğidir. Bu yüzden harika bir psikolog olacaktır.

Akrep burcu

24 Ekim 22 Kasım arasında doğanların burcu Akreptir. Bu burç ateş grubuna dahildir. Akrep burcunun bilinen en önemli özelliği merak duygusudur. Bu yüzden kimyacı fizikçi psikolog veya bilim insanı olabilirler.

Terazi Burcu

24 Eylül-23 Ekim arasında doğanların burcu Terazidir. Bu Burç Hava grubuna dahildir. Hassas ve romantik yapısı onları harika birer sanatçı yapacaktır.