Bazı parfümlerin o kişilerle bütünleştiğini ve o kişilerde daha farklı koktuğunu mutlaka fark etmişsinizdir. Mevsime ve ten rengine göre parfüm çeşitleri bir yana aslında kişilikle de alakalı parfümler seçmek oldukça önemli. Yazımızda genel hatlarıyla ateş, su, toprak ve hava grubu burçlarına göre parfüm önerilerinden bahsedeceğiz.

Ateş Grubu Burçları

Gösterişi lüksü ve şatafatı seven ateş grubu burçları şüphesiz ki kendini belli eden bir ortama girdiğinde “parfümün ne?” diye sordurtacak kokulardan hoşlanırlar. Özellikle içinde misk, amber ve paçuli bulunan oryantal sıcak kokuları tercih ederler. Güçlü kişiliklerine uygun karakteristik parfümler ateş grubu burçlarının lüks takıntısını daha çok ortaya çıkartır.

Su Grubu Burçları

İçsel duygulara önem veren samimi ilişkilerin kral ve kraliçeleridir su grubu burçları. Onlar için içten gelen bir duygu, güven, arkadaşlık bağları fazlaca önemlidir. Bu yüzden kendileri gibi sıcak, sempatik ve samimi kokulardan hoşlanırlar. İçinde hafif tatlılık bulunan vanilya, karamel, şekerli notalardan oluşan kokular su grubu burçlarının hassasiyetini simgeler.

Hava Grubu Burçları

Özgürlüğe, gezmeye, doğal güzelliklere düşkün hava grubu burçlarının parfümleri de en az onlar kadar dinamik olmalıdır. Hava grubu burçları taze, dinamik ve canlı kokulardan hoşlanır. İçinde limon, portakal, mandalina, kiraz çiçeği, elma çiçeği bulunan parfümler hava grubu burçlarına hitap edecektir.

Toprak Grubu Burçları

İdealist, kararlı, hırslı ve kafasına koyduğunu yapan toprak grubu burçlarının parfümleri de en az onlar kadar güçlü olmalı. Kendine has özelleştirilebilir ve her tende farklı etkiler bırakan odunsu notalar taşıyan parfümler toprak grubu burçlarına hitap edecektir.