Burun Estetiği Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bahar ve yaz mevsimi yaklaştıkça estetik sezonunda da canlanmalar meydana geliyor. Birçok genç kadın başta olmak üzere erkeklerde sıklıkla burun estetiği talebinde bulunabiliyor. Burun estetiği yapılan estetik operasyonlar arasında en sık yapılanı. Türkiye burun estetiği konusunda oldukça başarılı estetik cerrahları bünyesinde bulunduruyor. Hal böyle olunca gerek yurt dışından gerek çok ünlü isimler Türkiye’ye akın ediyor ve estetik operasyonları ardı ardına oluyorlar. Peki burun estetiği olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Burun estetiği olmaya karar verirken eminiz bu yazı sizlerin çok işine yarayacak, keyifli okumalar.

Burun estetiği olmadan evvel mutlaka kendi yüz tipinizi tanımalısınız. Bir ünlü de veya herhangi birinde görmüş olduğunuz burun her ne kadar o kişiye yakışsada belki de sizin yüz hatlarınıza uyum sağlamayacak ve en önemlisi sizi mutlu etmeyecektir. Bunun için ilk iş olarak uzun bir araştırma sonrası estetik cerrahınızın yolunu tuttun. Estetik cerrahınızla hem derinizin kalın olup olmadığını hem burun kemiğinizin kırılma gerektirip gerektirmediğini hem de yüz tipinize en uygun burun şeklinin nasıl olması gerektiğini uzun uzun tartışın. Bu tartışmalardan kesinlikle kaçınmayın. Çünkü en doğru doktoru ve size en yakışacak olan burnu sadece tartışarak bulabilirsiniz. Tek bir doktorla yetinmenizi önermiyoruz.

İçinize sinmesi açısından en azından 4-5 estetik cerrah gezdikten sonra içinize en çok sinen ve size en iyi burnu yapabilecek olan doktoru tercih etmelisiniz. Burun yüzümüzün tam merkezi ve altın oranı sağlayan en önemli organlardan biridir. Bu yüzden burun estetiğini uzun uzun araştırmak hiç de akılsızca olmayacaktır. Nasıl bir burun talep ettiğinizi doktorunuzla açık ve seçik bir şekilde görüşmelisiniz. Burun ucunun, burun deliklerinin, burun kemerinin nasıl olması gerektiğinden tutunda burnunuzun ucunun kalkık veya düz şekilde bitmesine hatta yuvarlak bir uca sahip olmasına varana kadar her detayı konuşmaya dikkat edin. Kapalı burun ameliyatı mı olacaksınız, rinoplasti mi olacaksınız mutlaka bu kavramları araştırmadan doktora gitmeyin. Bu kavramları araştırdıktan ve mümkünse tecrübe eden kişilerle konuştuktan sonra size en uygun burun estetiğini bulabilirsiniz. Doktorunuzun önerisine bağlı kalarak mutlaka buz kompresi yapmalı ve ameliyattan sonra tamponlar çıkana kadar burnunuzu çeşitli darbelerden korumalısınız.

En önemli aşamalardan biri de burnunuz ameliyattan sonra kendi şeklini alması ve şişliklerinizin morluklarınızın minimuma inmesi için düzenli olarak bakım rutinlerini takip etmeniz. Bu ve buna benzer tüm maddeleri doktorunuzla birlikte çeşitli şekillerde konuşarak detaylandırabilirsiniz. Unutmayın burun estetiği zaman ve süreç ister. İlk bulduğunuz doktora gidip estetik olmak sizi harika bir buruna kavuşturmayacaktır. Uzun uzun araştırmak ve içinize sinen bir doktorla yola devam etmek çok daha akıllıca olacaktır.