Kadınlar her zaman aynı kiloda kalmakta zorlanırlar. Bazen sağlık problemlerinden bazen gebelikten bazen de tamamen boğazımızı tutamadığımızdan kilo alırız. Peki kilolu bayanlar modaya nasıl ayak uydurmalıdır?

Öncelikle siyaha mahkum değilsiniz. Çikolata kahvesi, lacivert de koyu renklerden bir kaçı. Bu renkleri özellikle vücudun geniş olan bölgelerine kullanabilirsiniz. Eğer basenleriniz genişse bu bölgede koyu renk kullanıp vücudunuzun üst bölümünde mutlaka renkli ve parlak giysiler tercih etmelisiniz. Desen konusu çok önemli. Dikey çizgiler sizi ince gösterirken yatay çizgiler vücudunuzu olduğundan da iri gösterir. Koyu renkli ve ince çizgileri olan parçaları tercih etmeli ve düz renklerle kombin yapmalısınız. Üst bölgesi kilolu kadınlar kayık yaka yerine V yaka giysileri tercih etmelidir.Tam üzerinize oturan kıyafetler gözünüze güzel görünse de bol kıyafetler geniş bölgelerinize yapıştığından sizi yine olduğunuzdan kilolu gösterir. Bunun yerine kalem etek ve üzerine tunikler tercih etmelisiniz. Kalçanızın olduğundan büyük ve geniş görünmesinin sebebi giydiğiniz yanlış pantolon tercihleri. Düşük bel ve dar pantolonlar sizi daima daha kilolu ve kısa boylu gösterecektir. Kilo yoğunluğu alt bölgede olan kadınlar ispanyol paça ve yüksek bel pantolon tercih etmelidir. Bu hem sizi uzun boylu hem daha zarif gösterecektir.Mayo ve bikini tercihinizi bir beden büyük alarak kullanmalısınız. Tek parça mayoların kurtarıcı özelliğinin olması ile birlikte eğer bikini giymek istiyorum derseniz de yüksek bel toparlayıcı ve likralı modelleri kullanmalısınız.

Ayakkabı seçiminiz kesinlikle çok yüksek veya babet tarzı çok yere yakın olmamalıdır. Normal ölçüde topuklu yada platform ayakkabılar daha doğru olacaktır. Eğer ayak bilekleriniz kalınsa çok bantlı ayakkabılardan uzak durmalısınız.Aksesuarların gücüne inanın! Kilolarınızı saklamak adına kullanacağınız aksesuarlar kurtarıcınız olabilir. Ancak iri göğüslü kadınlar göğüs arasında biten iri ve uzun kolyelerden uzak durun.

Bunlar dışında zaten her kadın güzel ve mükemmeldir. Kilo sizi rahatsız ediyorsa zayıflamalısınız yoksa kimse için böyle bir yola girmemelisiniz. Şık olmak kilolu veya zayıf olmak demek değildir. Kiloluda şık olabilirsiniz yeterki doğru kombin yapın.