Kadınların en büyük problemi istemsizce alınan kilolardır. Bazılarında sağlık problemi, bazıları yemeyi çok sevdiğimizden olsa gerek aldığımız kilolar başımıza bela olur. Bu durumda ne giyeceğimiz konusunda her zaman kararsız kalırız. Klasik cümle ”siyah giymek zayıf gösterir.” Peki bunun için hep siyaha mı mahkum kalacağız?Kilosu fazla olan kadınlar, göbek ve kalçalarını gizlemek için nasıl giyinmeli? Kiloyu daha az gösteren, bizi daha zarif gösteren kıyafetler hangileridir? Olduğumuzdan daha zayıf ve uzun boylu görünmek için ne tarz kıyafetler giymeliyiz? Kalçamızı saklamak ve bacaklarımızı daha uzun göstermek için ne tür pantolonlar tercih etmeliyiz?

Kesinlikle siyaha mahkum değilsiniz bunu unutmayın. Çikolata kahvesi, lacivert, bordo gibi renklerde koyu renkler arasındadır. Bu renkleri özellikle vücudunuz geniş olan bölgelerine kullanabilirsiniz. Eğer basenleriniz genişse bu bölgede koyu renk kullanıp vücudunuzun üst bölümünde mutlaka renkli ve parlak giysiler tercih etmelisiniz.

Desen konusu da oldukça önemli bir detay. Dikey çizgiler sizi ince gösterirken yatay çizgiler vücudunuzu iri gösterir. Koyu renkli ve ince çizgileri olan parçaları tercih etmeli ve düz renklerle kombin yapmalısınız. Üst bölgesi kilolu kadınlar kayık yaka yerine V yaka giysileri tercih etmelidir.

Ceket giymek göbeği gizlemenin en kolay ve en şık yoludur. Giyeceğiniz ceket, altına kalem etek ile hem şıklığı hem zarafeti yakalamış olursunuz hemde olduğunuzdan ince görünebilirsiniz.

Ayakkabı seçiminiz de çok önemli. Çok yüksek topuklu ayakkabı veya babet tarzı yere yakın olmamalıdır. Normal ölçüde topuklu yada platform ayakkabılar daha doğru olacaktır. Eğer ayak bilekleriniz kalınsa çok bantlı ayakkabılardan uzak durmalısınız.