Büyük Göğüsleri Küçük ve Toplu Gösterme Teknikleri

 

Büyük göğüs her zaman istenilen, arzulanan veya günlük hayatta çok rahat kombinler yapabileceğiniz bir göğüs tipi olmayabilir. Çoğu küçük göğüslü kadının en büyük hayali daha büyük ve iri göğüslere kavuşmak olsa da iri göğüslere sahip bazı kadınlarda hem göğüslerinin ağrı yapmasından hem hızla sarkmasından hem de yeterince farklı kombinler yapamamaktan şikayet ediyor. Bir ortama girdiğinizde ilk dikkat çeken şeyin göğüsleriniz olması bazen sizi rahatsız ediyor olabilir. O halde göğüslerinizi biraz olsun geri plana itmek ve en önemlisi çok daha farklı kombinler yaratmak adına çeşitli teknikler kullanabilirsiniz. Yazımızda büyük göğüsleri toparlamak, daha küçük hale getirmek ve geri plana atmak için çeşitli kombin önerilerinden ve bazı tekniklerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Büyük göğüslü kadınların ilk olarak nasıl bir iç çamaşırı seçmesi gerektiği ile işe başlayalım. Büyük göğüslü kadınlar içerisinde ekstra ped bulunmayan, göğüsleri dikleştirmeyen veya göğüsleri daha büyük hale getirmek için destekli olan sütyenlerden kaçınmalıdır. Hafif bir ince pedin üzerine göğüsleri sıkıştırarak biraz daha toplu durmasını ve dik durmasını sağlayan örtücü modeller destekleyici olacaktır. Göğüslerinizin sırtınıza verdiği ağırdan rahatsızlık duyuyorsanız bunun için çeşitli ortopedik sütyenlerde bulunuyor. Sırt bölgesindeki lastiği sırtınızı biraz daha iyi kavrayarak göğüslerinizin ağırlığını biraz da hafifletmeye yardımcı oluyor. Ayrıca askı seçenekleri göğüslerinizin ağırlığından omuzlarınızı kesmeyecek şekilde üretiliyor. Büyük göğüslere sahipseniz toparlayıcı ve sıkılaştırıcı bir atlet kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Zıbın veya atlet kullanarak büyük göğüslerinizi biraz daha toplu ve küçük şekilde gösterebilir, üzerine giyeceğiniz kıyafetin daha muntazam durmasını sağlayabilirsiniz.

Sıra geldi kıyafet tercihlerine..

Büyük göğüslü kadınların kaçınması gereken en önemli kıyafetlerin başında dar ve streç formdaki kıyafetler geliyor. Dar ve streç formdaki kıyafetler göğüslerinizin çektirmesi ile ekstra büyük görünmesine neden olacaktır. Dar kıyafetlerden kaçınmalı odağı olabildiğince göğüslerinizden uzaklaştırmalısınız. Keza üzerinize uygun olmayan dar gömleklerde göğüslerinizin ekstra büyük algılanmasına neden olur. Özellikle düğme kısmı hafif geriliyor ise bu tarz gömleklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

 

Straplezler ve çapraz bağlamalı üstlerde büyük göğüslü kadınlar için uygun değildir..

Yani kıyafet tercihlerinizde üst kısımda dar olmayacak, üst kısımda fırfır puantiye ve desen detayları bulunmayacak ve dekolte bulunmayacak sade kıyafetleri tercih etmelisiniz. Örneğin bunlardan bazıları salaş triko kazaklar, basic beyaz tişörtler ve toparlayıcı çeşitli sütyenler olabilir. Bu tarz sütyenler ile kullandığınız tişörtlerde sizi oldukça fit gösterecektir. Spor mağazalarında satılan toparlayıcı bu tişörtleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Elbise tercihlerinde ise volanlı elbiseleri tercih edebilir, göğüslerinizin vurgusunu omzunuza kaydırabilirsiniz. Omuzlarınızda volanlar bulunursa hem omuzlarınız daha geniş görünecek hem de proporsiyonunuz genel olarak bakıldığında göğüsleriniz daha toplu görünecektir. Sizde bu özelliklere dikkat ederek büyük göğüslerinizi biraz olsun geri plana itip daha dikkat çekmeyecek hale getirip toplu gösterebilirsiniz.