Çanta Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Çanta biz kadınlar için en önemli aksesuarlardan biridir. Hatta çoğu kadının büyük bir çanta koleksiyonu vardır. Peki çanta satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Uzun süre kullanılacak çantaları neye göre tercih etmelisiniz? Gardırobunuza uygun çanta seçim fikirleri ve en önemlisi uzun yıllar kullanabileceğiniz asla modası geçmeyecek çanta fikirleri yazımızda olacak, keyifli okumalar.

Büyük bavul tarzı çantalar hangi kombinler ile kullanılır?

Büyük bavul tarzı çantaları biraz daha uzun boylu ve minyon tipli olmayan kadınların tercih etmesi gerektiğini ekleyerek yazımıza başlayalım. Bu tarz çantalar minyon tipli kadınları ekstra küçük gösterecek ve dolayısıyla proporsiyonuna yakışmayacaktır. Uzun boylu bir kadınsanız bu tarz çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki içerisine istediğiniz eşyayı koyabileceğiniz hatta seyahatlerde yanınıza aldığınız da oldukça rahat edebileceğiniz büyük bavul tarzı çantaları nasıl kıyafetler ile kombinleyebilirsiniz? Bu tarz çantalar spor kombinlerle kombinlemek için harikadır. Fakat spor kombinlerin dışında klasik kombinlerle de tercih edebilirsiniz. Özellikle büyük çantaların deri tarzı olanları klasik kombinler için harikadır. Kumaş tarzı biraz daha ketene yakın veya daha spor kumaşlardan yapılmış çantalar ise günlük hayatta kullanım için ideal olacaktır. Sap kısmı ahşap veya tutma kısmı örgü olan çantalar ise büyük elbiseler ile uzun güpürlü dantelli kıyafetler ile harika şekilde uyum sağlayacaktır.

Clutch tarzı çantalar nasıl kıyafetlerle kombinlenir?

Clutch tarzı çantalar genellikle gece kıyafetleri ile kombinlense de aslında birkaç ufak ekleme yaparak günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle fular kullanmayı seviyorsanız bu fuları clutch çantalarınıza bağlamayı hiç düşündünüz mü? Renkli formülize edilmiş fularlar ile oldukça şık ve aynı zamanda elegant bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fuları bağladığınız clutch çantanızı günlük hayatta kullanırken dilerseniz kot pantolonlar, dilerseniz kapriler veya kot etekler ile kullanarak ortaya farklı bir tarz çıkartabilirsiniz. Clutch tarzı çantaları elbette gece kıyafetleri ile de kombinleyebilirsiniz. Özellikle taşlı olanlar saten kumaştan yapılmış olanlar gece kıyafetleri ile kombinlemek için idealdir.

 

Postacı çantaları nasıl kıyafetlerle kombinlenir?

Hemen hemen her kombinle uyumu sağlayan kurtarıcı joker bir parça olan postacı çantaları hemen alıp çıkabileceğiniz ve hangi çantayı kullansam derdine asla düşmeyeceğiniz çanta çeşitlerindendir. Postacı çantaları özellikle kapri pantolonlar, havuç paça pantolonlar, kumaş pantolonlar, deri etekler, kumaş etekler kısacası birbirinden farklı alt kombinler ile kullanılabilirken hem tişört hem gömlek gibi üst kombinlerle de tercih edilebilir. Dilerseniz postacı çantalarını oxford ayakkabılar ile tamamlayarak ofis ortamında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Postacı çantalarını daha renkli ve eğlenceli hale getirmek için ise yine fular detayını tercih edebilirsiniz. Köşesine fular bağlayacağınız postacı çantaları kıyafetinize bir hoşluk ve renk katacaktır. Sizde yazımızdan faydalanarak bu üç çantayı nasıl kıyafetler ile kombinleyebileceğinizi öğrenmiş olduğunuz. Bundan sonra bu tarz çantaları sadece gece veya sadece günlük hayatta kullanmakla kalmayıp tüm hayatınız boyunca gece ve gündüz kullanımına uygun hale getirerek çok daha aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.