Çantanızı Kombininize Göre Seçin

Çanta tercihi bir kadının en önemli aksesuar ve silahlarından biridir! Bu yüzden kombinizin baş mimarı aslında aksesuar niyetine kullanılabilen çantalardır.. Çantanızı kombininize göre seçmelisiniz. Çantalar kimi zaman tek başına odak noktası olarak kullanılabileceği gibi kimi zaman da kombinin tamamlayıcısı olarak kullanılır.. Çanta tercihleri çeşit çeşittir. Özellikle büyük gözlü eşyaları içine rahatlıkla alabilen çantalar kombinin bütünleyiciliğinden ziyade kişinin daha rahat bir şekilde eşyalarını muhafaza etmesine yardımcı olurken daha küçük çantalar içerisinde çok eşyası olmasına rağmen aksesuar niyetine sadece belki ruj, belki bir parfüm veya kart konularak kullanılabiliyor.. Aksesuar tercihlerinde sizde çanta seçimine önem veriyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz, keyifli okumalar..

Minimal Kombinler İçin İddialı Çanta Seçimleri

Özellikle minimal kombinlerde çanta tercihleri olabildiğince renkli ve göz alıcı olabilir! Yani boydan boya monokram, tek renk giyiniyorsanız, boydan boya krem rengi veya siyah parçaları kombinliyorsanız o halde çantanızın kırmızı, mavi, yeşil bir tonda olmasın hiçbir sakıncası yok! Aksine bu renkli çantalar tek renk, sıkıcı görünümü bir nebze olsun bozacak ve tarzınıza tarz katacak ince bir detaydır!

Gösterişli Kombinler İçin Sade Çanta Seçimleri

Eğer daha gösterişli giyinmeyi ve birbirinden farklı tarzdaki parçaları birleştirmeyi seviyorsanız, desenler sizin için olmazsa olmaz ise, bolca aksesuar kullanmaktan asla vazgeçemiyorsanız O halde çantanız daha minimal ve sade olmalıdır..

Sade, gösterişsiz, sakin çanta tercihleri sizi olduğunuzdan daha şık gösterir ve kombinizi karmaşık göstermek yerine daha da sadeleştirilir, ön plana çıkartır. Göz yormadan tamamlayıcınız haline gelir. Sizde daha hareketli parçalar ile sade çantaları tercih edebilir daha gösterişsiz minimal kombinleriniz ile ise göz alıcı çantaları aksesuar niyetine kullanabilirsiniz! Önemli olan kombinlerinizde dengeyi tutturmanız ve karışıklıktan ziyade tamamlayıcı çantalar tercih etmeniz.

Tercih size kalmış, son olarak özellikle kısa boylu kadınların çok büyük bavul tarzı çantalar kullanılması önerilmiyor. Çünkü bu boynuzdan kısıyor daha uzun boylu kadınlar ise daha küçük çantalar kullanmamalı. Böylece çanta göz önünden kayboluyor, ikinci plana düşüyor.. Boy ve kilo tercihlerinizin de çanta seçimi ile yakından alakası vardır!