Çatlaklar hemen her kadının yaşadığı sorunların başındadır. Hızlı kilo alıp verme, doğum, vücut değişikliği gibi sebepler çatlak oluşumunu etkileyen faktörlerdir. En yoğun olan dönem doğum yapıldığı zamandır. Çatlakları tamamen ortadan kaldırmak her ne kadar mümkün olmasada görünümünde azalma ve oluşmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için doğal yöntemler vardır. Aktarlardan kolayca ulaşabileceğiniz ürünlerle sizde kendiniz evde kür yapabilirsiniz.

Şeker

Toz şeker kullanarak  cildinizde oluşan çatlakların gözle görülebilir olmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için bir miktar toz şekerin içine badem yağı ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Daha sonrasında bu ürünlerin tamamını karıştırın. Hazır hale gelen karışımı çatlak olan bölgelerin üzerine masaj yapar biçimde 10 dakika boyunca sürün. Sonrasında ise duş alarak karışımı sürdüğünüz bölgeyi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada birkaç kez uygulamanız istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır. Bir ay boyunca kullanım yapmanız etkisini hızla gösterecektir.

Hint Yağı

Hint yağı kullanarak çatlakların oluşmasını önemli ölçüde engelleyebilirsiniz. Düzenli kullanmanız oldukça önemlidir.  Hint yağı kullanımı için öncesinde bir miktar Hint yağını çatlak olan bölgeye sürün ve 10 dakika boyunca ovalayın. Daha sonrasında bir süre bekledikten sonra duşa girebilir ve temizlenebilirsiniz. Hint yağı kullanımı için yağı sürdükten sonra ince bir bez örtebilir ve bu şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Hint yağı kullanımı ile çatlaklar bir aylık süre içinde yok olacaktır.