CC Primer Nedir?

BB ve CC kremler hayatımıza girdiğinden beri ten makyajı tercihimizde ilk sıralarda yer almaya başladılar. Hatta BB şampuanlar gibi saç ürünleri bile piyasaya sürüldü.. CC primerler da bu akımı izledi. Peki nedir bu CC Primerlar, ne işe yararlar, nasıl kullanılırlar?

CC yani açılımı ile ”Color Correcting” renk tonunu düzenlemeyi hedefler. CC Primer lar tıpkı diğer primer yani makyaj altı bazları gibi  makyajın altına kullanırlar. CC bazlar renk eşitleyici özellikte olduğundan cildinizi kalın örtücü ve yapay fondötenler ile kapatmanıza gerek kalmaz.

CC Primer cildinizdeki kızarıklıkları, sivilce lekelerini ve hatta yorgunluğun izlerini gizleyeceğinden üzerine çok daha ince ten ürünlerinizi, hatta renkli nemlendiricinizi bile uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Primer yapısında olduğundan aynı zamanda cilde kadife etkisi verecektir ve makyajınızın gün boyu sabit kalmasını da sağlayacaktır. Yani 2 si 1 arada bir ürün de diyebiliriz..

Cilt tonunu eşitlerken, aynı zamanda makyajınızın sabit kalmasını sağlayacağından dolayı fazla ürün kullanmanıza gerek kalmadan makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Size uygun CC baz renkleri bulmak için cildinizi analiz etmelisiniz. Kırmızılıkları bötrlemek için yeşil tona sahip cc bazı, yorgunluğu ve kahverengi lekelerin azaltmak için mor cc baz rengini, göz altı morlukları için somon veya pembeye çalan cc baz renklerini tercih edebilirsiniz. CC baz kullanımını zamanla öğrendikçe ten makyajında minimalizme gidebilirsiniz. Böylece cildinizin kısa sürede bozulmasını da engellemiş olursunuz.