Ceket Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

 

Öyle bir parça düşünün ki sizi hem şık hem seksi hem de fiziğinizi muhteşem göstersin. Ceket elbiselerden bahsediyoruz. Son yılların yükselen trendi ceket elbiseler 2019 yılında da oldukça popüler durumda. Ceket elbiselerin en güzel özelliği tek parça olması, kombinlemek için fazla bir şey ihtiyaç duyulmaması ve herkese yakışması. Ceket elbiselerin bir diğer özelliği ise hem gece hem gündüz kullanımına uyarlanabilmesi. Peki ceket elbiseler nasıl kombinlenir? Gelin birlikte göz atalım, keyifli okumalar..

Ceket elbiseler ile şık gece kombini nasıl yapılır?

Siyah bir blazer ceket hafifçe dizlerinize kadar uzanıyorsa bel bölgenize oturuyorsa ve düğme detayları ile göğüs kupunuzu harika şekilde sarıyorsa vücudunuzun muhteşem görünmemesi için ortada hiçbir sebep yok. Bu tarz elbiselerin içine uzun jile denen astarlardan giyebilir veya çeşitli zıbınlardan faydalanabilirsiniz. Bu tarz ceketlerin genellikle hafif bir göğüs dekoltesi bulunur. Göğüs dekoltesini minimuma indirmek ve kendinizi biraz daha güvende hissetmek adına üst kısmı dantelli, çıtçıtlı badileri bu elbiselerin içine tercih edebilirsiniz. Ayrıca dolgulu sütyenlerden kaçınıp elbisenin yaka detayından bralet tarzı ince görünen hafif dantelli sütyenleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz elbiseleri gece hayatına entegre ederken elbette stiletto tarzı topuklu ayakkabılardan faydalanacağız. Stiletto tarzı topuklu ayakkabıları ceket elbiseler ile kombinlemenin en güzel yanlarından biri de nude tonları tercih etmektir. Ten renginize en uygun olan nude stilettoyu bulduğunuzda bacak boyunuzun çok daha uzun göründüğünü, bacak boyunuzun asla kesilmediğini ve tek bir bütün halinde göründüğünü fark edeceksiniz. Bu yüzden ten renginize en uygun nude ayakkabıyı bulmak bazen hayat kurtarıcı olacaktır.

Gece hayatına entegre edilen bu tarz ceketleri kombinlemenin bir diğer yolu ise çorap çizmeler..

Çorap çizmeler ayak bileğinizi sararak adeta bir çorap kadar ince görünecek ve şıklığınıza şıklık katacaktır. Peki bu tarz ceket elbiseleri günlük hayata entegre etmek için nelere dikkat etmeliyiz? Bildiğiniz gibi beyaz basic sneakerler hemen hemen her kombinle kullanılabiliyor. Bu, ceket elbiseler için de geçerli. Ceket elbisenin altına giyeceğiniz beyaz sneaker ile günlük hayatta rahatlıkla hem şık hem de spor bir kombin elde edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ceket elbiselerin kullanımı çok kolay. Siz de en iyisi dolabınıza 2019 yılı bitmeden bir ceket elbise ekleyin.