Gözlerinizi daha çekik, badem şeklinde ve çekici göstermek istiyor musunuz? Basit birkaç makyaj hilesi ile bu mümkün! İşte makyaj yaparken dikkat edeceğiniz ufak makyaj teknikleri ile gözlerinizi daha çekik göstermenin püf noktaları;

Çekik gözler daima dış köşelerde daha yoğundur, siz de bu etkiyi yakalamak için gözlerinizin iç köşelerine daha az makyaj yapmalısınız. Yoğunlaşacağınız yer kirpik dipleriniz ve özellikle gözlerinizin dış köşeleri olmalı. Yarım bir eyeliner çekerek işe başlayın. Bütün çekilmiş eyeliner gözlerinizi daha yuvarlak gösterecektir. Bu yüzden sadece dış köşelere kuyruk yapabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz diğer bir nokta ise kirpiklerinizi yukarı doğru değil, dış köşelere doğru tarayarak rimel uygulaması yapmak. Bu gözlerinizi çekik gösterecek en önemli adımlardan biri. Kirpikleriniz dışarı doğru uzandığında bu gözlerinizi daha çekik badem şeklinde gösterecektir.

Göz kapaklarınızın dış köşelerine ten renginizden birkaç ton koyu bronz, kahve arası farlar ile gölge verebilirsiniz. Bu bakışlarınızı daha yukarı taşıyacaktır ve aynı zamanda dış köşelere biraz daha yoğunluk katarak gözlerinizin sanki kendiliğinden gölgesi varmış, çekikmiş gibi görünmesine yardımcı olacaktır.

Tüm göz makyajını yaptığımızdan ve göz içlerine fazla müdahale etmediğimizden bu kısımların boş kalmaması için sadece göz pınarlarınıza sedefli bir far ile ışıltı katabilirsiniz. Bu far inci, bej ve şampanya renklerinde olabilir. Yüzük parmağınız ile güzelce dağıttığınız bu parlak far gözlerinizin iç kısımlarını daha aydınlık gösterirken dış kısımları koyu kalacağından gözleriniz daha çekik algılanacaktır.