Çiçekli Elbiseleri Kombinleme Fikirleri

Baharın gelmesiyle birlikte hepimizin içi cıvıl cıvıl oluyor. Çiçekli kumaşa sahip elbiseler, pantolonlar ve diğer aksesuarlar dolaptan bir bir iniyor ve üzerimizde hayat buluyor. Sizde çiçek desenlerine aşık biriyseniz o halde baharda çiçek desenli elbiselerinizi de dolabınızdan çıkarma vakti geldi demektir. Peki çiçek desenli elbiseler nasıl kullanılır? Nasıl kombinler ile farklı ortamlara uyarlanır? Yazımızda çiçek desenli elbiseleri kombinleme fikirlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Günlük hayatta çiçek desenli elbiseleri kombinlemenin en güzel yollarından biri oxford ayakkabılar!

Oxford ayakkabılar hem düz taban ama aynı zamanda şık bir kategoriye girmektedir. Özellikle ofis şıklığı yaratmak istiyorsanız veya biraz daha şık bir mekana gideceksiniz fakat günlük hayatta topuklu ayakkabı giymekten kaçınıyorsanız oxford ayakkabılar en güzel seçeneklerden biri olabilir. Oxford ayakkabılar hafif parlak doku ile yani rugan bir şekilde tercih edilirse çiçekli, desenli elbiseler ile harika şekilde uyum sağlar. Lacivert çiçek desenli elbiselerin altına siyah veya lacivert oxford ayakkabılar harika yakışırken aynı zamanda kırmızı veya bordo tonlarında ki oxford ayakkabılarda harika şekilde uyum sağlayacaktır. Daha açık renkli, beyaz veya krem elbiselerin altına ise bej tonlarında, sarı tonlarında veya gümüş tonlarında oxford ayakkabılar çok yakışacaktır. Çiçek desenli elbiseler ile çok şık aynı zamanda şirin bir kombin yapmak istiyorsanız o halde babetlere merhaba deyin. 2019 yılında babet kullanımı oldukça popüler. Özellikle ucunda minik kurdeleler bulunan ayağınızı rahatsız etmeyecek lastikli formdaki babetler çiçek desenli elbiseler ile harika şekilde uyum sağlıyor. Sizde babet kullanmayı seviyorsan elbiseleriniz ile kullanmayı mutlaka denemelisiniz.

Çiçek desenli elbiseleri gece kıyafeti olarak kullanmak veya şık bir mekana giderken uyarlamak istiyorsanız o halde stilettolarınızı dolaptan çıkartmanın zamanı geldi. Özellikle her renk çiçek desenli elbisenin altına gidecek tek bir stiletto rengi var ki o da nude renk. Ten renginize en yakın nude rengi bulmak bu aşamada çok önemli. Özellikle ten rengine uygun seçilen nude stiletto ayakkabılar bacak boyunu uzatıyor, eğreti durmuyor ve en önemlisi tüm çiçek desenli elbiseler ile harika şekilde uyum sağlıyor. Ayak bileğinin zerafetine vurguda bulunan stiletto ayakkabıların tamamlayıcısı ise minik şık halhallar. Halhal kullanmak 2019 yılında oldukça moda. Sizde takı dolabınıza birkaç renkli halhal ekleyerek gece kıyafetlerinde kullanabilir, babetleriniz ile minik ayak bileklerinizi ortaya çıkartabilir, stiletto kullandığınız da gece kıyafetlerinizi özel olarak biraz daha taşlı ve gösterişli halhalları deneyebilirsiniz. sizde çiçek desenli elbiselerinizi bu üç ayakkabı çeşidi ile kombinleyebilir, hem günlük hayata hem de gece kullanımına entegre edebilirsiniz.