Mevsim değişiklikleri cildimiz üzerinde de çeşitli etkilere sebep olmaktadır. Havaların değişmesiyle uyguladığınız cilt rutininizin size yeterli gelmediğini göreceksiniz. Cildinizi nemlendirmek için bir sürü paralar harcayıp gece kremleri almanıza gerek yok. Aslında çözüm için mutfağınıza bakmanız yeterli!

Muz Maskesi

Bu tropikal meyve C, B6 ve magnezyumla doludur. Tamda cildinizin için gerekli vitaminleri ve mineralleri içermektedir. Birlikte cildinizi aydınlatmaya, nemlendirmeye ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olurlar.

Bu maskeyi yapmak için iki çay kaşığı bal, bir adet taze limonun suyu ve muzu karıştırmamız yeterli. Doğrudan yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin. Ani hareketler yapmaktan kaçının yoksa maskeniz yüzünüzden hemen kayabilir. Ilık su ile durulayarak temizleyebilirsiniz yüzünüzü.

Yulaf Ezmesi Maskesi

Yulaf sadece bir kahvaltılık değil artık cildinizi sakinleştirmek ve hassas cildinizi onarmak içinde mükemmel bir yoldur. Bu maskeyi hazırlarken süte ek olarak yoğurt ve bal eklenmesi maskenin hassas ve kuru ciltler için ideal bir hale gelmesini sağlar.

Blendırın içerisine çeyrek su bardağı yulafı ekleyin ve iyice ufalana kadar öğütün. Kaseye boşaltın ve üzerine bir çorba kaşığı tam yağlı yoğurt ve 2 çay kaşığı bal ekleyin. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Avokado Maskesi

Bu küçük meyve sadece lezzetli değil aynı zamanda kuru ve yorgun ciltler içinde mükemmel bir bakımdır. Demir, potasyum, kalsiyum, A, E ve B vitaminleri donuk bir cildi canlandırmaya ve cildinizin esnekliğini kazandırmaya yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı

Tam olarak bir maske olmamasına rağmen cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılamak için geceleri uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizinde bulunan sağlıklı yağlar hidrat oluşumunu artırarak cildin gençleşmesini sağlar.

Su

Tabi ki maske olarak kullanmayacağımız su kuru bir cildin en önemli ihtiyacıdır. Susadığınızda dudaklarınızın kuruduğunu ve çatladığını hissettiniz mi? İşte dudakların susuz kaldığında cildinin nasıl hissettiğini tam olarak gösteriyor. Su ihtiyacınızın karşılanması için günlük yeterince su aldığınızdan emin olun.