Cildiniz İçin Taze Bir Başlangıç

Uzun ve yorucu bir haftanın ardından Cuma günü nihayet evinizdesiniz.. Güzel bir duş alıp kendinizi yenilemek istiyorsunuz fakat bunu cildiniz için taze bir başlangıç olarak da nitelendirilebiliriz. İşte duş sırasında ve duş sonrasında cildiniz için uygulayabileceğiniz birbirinden farklı güzellik ve bakım önerileri, keyifli okumalar..

Cildinizin ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız cildiniz için ihtiyacınız olan şey ipek kese. İpek kese ile duş sırasında cildinizi keselediğinizde ölü derilerden arınmış olduğunu ve özellikle duş sonrası uygulayacağınız kremi daha iyi emdiğini göreceksiniz. Zamanla ölü derilerden arınan cilt çok daha parlak, canlı ve genç duracaktır. Eğer duş sırasında kuru fırça ile bacaklarınızı fırçalarsanız hem selülit ve çatlak görünümünden kurtulacak hem de bacaklarınızdaki batıklardan kurtulacaksınız. Özellikle bacaklarınızdaki kuru fırçalama işlemini herhangi bir epilasyon yani traştan önce yaptığınızda kıllarınız çok daha dik hale geleceğinden sıfıra yakın tıraş deneyimi yaşayabilirsiniz. Cildiniz için mutlaka bu rutini alışkanlığa dönüştürün.

Tıraş sırasında ise mutlaka kayganlaştırıcı jel kullanmayı ihmal etmeyin! Bu tıraş bıçağı ile jel arasında ince bir bariyer oluşturarak hem bacaklarınızı daha iyi koruyacak hem de sıfıra yakın bir tıraş ile daha pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Sıra geldi saçlarınıza! Saçlarınızı duşta iki kere şampuanlamanın farkını anlayacaksınız. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir süre parmaklarınız yardımı ile saç derinize masaj yapın ve yaklaşık 1-2 dakika boyunca şampuanı saçlarınızda bekletin. Bu süre zarfında saç derinizdeki yağlar yumuşayacak ve şampuan saçlarınıza çok daha fazla nüfus edecektir. Şampuan tercihlerinde ise tuzsuz, parabensiz şampuanları kullanmaya dikkat edin. Özellikle içerisinde sülfat ve paraben bulunan şampuanlar zamanla saçlarınızı sertleştirirdiğinden dolayı saçlarınızı aynı zamanda matlaştıracaktır. Saç kremi kullanırken saçlarınızı 1- 2 dakika olsun saç kremi ile bekletmeyi ihmal etmeyin

Duştan sonra kalın dişli bir tarak yardımıyla saçlarınızı açın ve kırılmasını engelleyin. Saçlarınız ıslakken saç bakım yağını saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı soğuk kurutma makinesi ile kurutun. Yatmadan evvel mutlaka tüm vücudunuzu nemlendirin. Özellikle ayaklarınıza bol bol nemlendirici uyguladıktan sonra bir çorap yardımı ile ayaklarınızın daha da yumuşamasına yardımcı olun. Ertesi sabaha tıpkı bir pamuk prenses gibi uyandığınızı göreceksiniz! Cildiniz için taze bir başlangıç yapın ve tüm bakım rutinlerini haftada bir gün olsun uygulayarak cildinize değer verin.