Makyaja Başlamadan Önce Nemlendirici Kullanmamak

Makyaj öncesi nemlendirici kremler kullanmak uygulayacağınız ten ürünleri ile cildiniz arasında bir bariyer görevi üstlenir. Aynı zamanda cilt ihtiyaç duyduğu nemi gün içinde uyguladığınız nemlendiriciden alır. Eğer makyaj öncesi cildinize nemlendirici uygulamazsanız hem ten ürünlerinin cildinize direk temas etmesini sağlarsınız hem de cildiniz gün içinde neme ihtiyaç duydukça fondöten, bb krem gibi ten ürünlerini emmeye başlar! Bu da uzun vadede cilt kalitenizi düşürerek gözeneklerinizin makyaj kalıntıları ile dolmasına neden olur. Dolaylı yoldan sivilce, akne, siyah nokta gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Makyaj İle Uyuyakalmak

Cilt ve tüm organlar geceleri dinlenmeye çekilir ve kendilerini yeniler. Özellikle gece kremlerinin daha yoğun olmasının sebebi gece salgılanan iyileşme hormonundan daha fazla fayda sağlamaktır. Eğer gece makyajınızı çıkarmadan uyursanız tüm gece cildiniz makyaj kalıntılarını emdiği gibi yenilenme sürecinde ihtiyaç duyduğu nemi de ten ürününüzden gidermeye çalışacaktır. Bu cildinize yapacağınız en büyük kötülüklerden biridir!

Eyeliner Uygularken Gözü Sağa Sola Çekiştirmek

Evet kabul edelim bu her kadının sürekli yaptığı bir hata. Eyeliner çizgisinin daha sivri ve düzgün olması için her daim gözümüzü sağa sola çekiştiririz. Fakat bu oldukça yanlış bir uygulama. Göz çevresi oldukça hassastır. Öyle ki güzellik uzmanları göz çevresi kremlerini elimizin en narin parmağı olan yüzük parmağı ile uygulamamızı önerirler. Göz derisi sağa sola çekildikçe daha çabuk kırışır ve sarkar. Parmaklarla da olsa göz çevresini yoracak, sağa sola çekiştirecek hareketler yapmak yaşlanma belirtilerini hızlandırabilir.