Daha gergin, daha sıkı bir cilt  ve küçülmüş gözenekler için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bahsedeceğimiz yöntemler hem pratik hem de oldukça ekonomik olduğundan hemen deneyebilirsiniz. Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler, geniş gözeneklerden şikayet edenler için işte doğal cilt sıkılaştırma yöntemleri;

Soda İle Cilt Sıkılaştırma

Maden suyu veya bilinen diğer adıyla ‘soda’ içerdiği doğal mineraller ile tam bir yağlı cilt dostudur.5 dakika buzdolabında beklettiğiniz sodayı ister direk yüzünüzü yıkamak için kullanabilir, isterseniz de bir pamuk diske dökerek cildinizi silebilirsiniz. Bu gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olurken tekrar kir dolmasını da önleyecektir. Geniş gözenekleri sıkılaştırarak görünümünü de azaltacaktır. Bu yöntemi özellikle yazın sıcaktan bunaldığınızda ve cildiniz ekstra yağlandığında kullanabilirsiniz. Hem temiz içerikli hem de ekonomik toniğiniz hazır! Özellikle cilt bakımı sonrası tüm yüzünüzü silmek için harika bir bakım ürünü.

Buz Küpleri İle Botoks Etkisi

Sıcak su gözeneklerin açılmasına ve yüzün daha da gevşemesine neden olur. Bu yüzden uzmanlar daima duşta geçireceğiniz son dakikalarda suyu soğuğa yakın tutmanızı tavsiye ederler. Bunun sebebi soğuk suyun hücre yenileyici, canlandırıcı ve kan akışını hızlandırıcı etkisinin olmasıdır. Buz küpleri ile cildinize masaj yaparken tıpkı botoks yaptırmışsınız gibi tüm yüzünüz gerilecek, gençleşecek ve parlayacaktır. Bu uygulaması her gün yaparak cildinizi daha gergin ve diri gösterebilirsiniz. Tıpkı maden suyu uygulamasında olduğu gibi soğuk buz masajı da gözenekleri küçültür, görünümünü azaltır. Böylece bir sonraki bakımınıza kadar gözeneklerinize kir ve yağ dolması minimuma iner.