Cildinizin Elastikiyetini Artırmak İçin Öneriler

 

Cilt elastikiyetini artırmak hem yüzünüzdeki kırışıklıkların daha geç belirginleşmeye başlamasını sağlar hem de vücudunuzdaki çatlak oluşumunu minimuma indirir. Cildiniz ne kadar esnek ise çatlamaya o kadar müsait hale gelmeyecek ve daha uzun süre daha genç bir ciltle yolunuza devam edeceksiniz. Elastikiyetini kaybetmiş bir cilt hem kilo alıp vermede çok daha çabuk çatlar hem kırışıklıklar daha çabuk belli olur hem de daha donuk, mat bir cilde sahip olursunuz. Peki ama cildi içerden ve dışardan beslemek mümkün mü? Cildin elastikiyetini arttırmak için ne gibi önlemler alınabilir? Yazımızda hem beslenme önerilerinden hem de dışarıdan uygulayabileceğiniz cilt bakım önerilerinden bahsedeceğiz. İşte cildinizdeki elastikiyeti artırmak için kullanabileceğiniz o yöntemler, keyifli okumalar.

Cildinizin elastikiyetini artırmak için ilk olarak içerden beslenmeye özen gösterin. Yani dışarıdan uygulayacağınız kremlerden yağlardan ziyade içerden kendinizi iyi beslenmeniz halihazırda sağlıklı bir vücuda sahip olmanız zaten cildinizin yeterince nemli elastik olmasını sağlayacaktır. Gün içerisinde iki buçuk, üç litreye varan dek su için. Şekerli, asitli içeceklerden uzak durun. Bunlar susuzluk hissini gideriyor gibi görünse de uzun vadede ciltte sarkmalara ve elastikiyet kaybına neden olmaktadır. Cildinizin renginin harika olması ve cildinizin elastikiyetinin artması için mutlaka havuç tüketin. Havuç hem bronzluğunuzu korumanıza yardımcı olacak hem cilt alt tonunuzu çok daha atlı bir pembeye çevirecek hem de cildinizin elastikiyetinin artmasına yardımcı olacaktır.

Tatlı patates

A vitamini bakımından oldukça zengin karoten bakımından da oldukça faydalı bir besin olan tatlı patates cilt güzelliği için birebirdir.

 

Limonlu su

Sabah içeceğiniz bir bardak limonlu su cildinizde detoks etkisi yaratacak ödem ve şişliklerin gitmesine yardımcı olacak aynı zamanda cilt elastikiyetinizi arttıracaktır. Peki cildiniz için yapabileceğiniz dışarıdan bakımlar neler? Cildinizin elastikiyetini artırmak için ilk olarak cilt tipinizi belirleyerek mutlaka bir yağ edinmeniz gerekiyor. Cilt bakım yağları masajla uygulandığında hem daha alt katmanlara kolay bir şekilde emiliyor hem de cilt elastikiyetini arttırıyor. Özellikle uçucu yağlar bunlardan bazıları. Uçucu yağlar arasında lavanta yağı veya sabit yağlar arasında kuşburnu yağı cilt bakımınızda kullanabileceğiniz en ideal yağlar arasında yer alıyor. Sizde cilt bakımınızı hem içerden hem dışardan destekleyin ve daha elastik daha geç yaşlanan bir cilde sahip olun.