Cildinizin Nem İhtiyacını Karşılayan Doğal İçerikler

 

Günümüzde birbirinden farklı markaların birbirinden farklı nem veren kremleri, serumları bulunuyor. Fakat bir çoğunun içerisinde doğal ham maddeler yer alıyor. Sizde bu doğal hammaddeleri temin edebilirseniz ve en önemlisi cildinize uygunluğunu test edebilirsiniz aslında direkt hammaddeyi kullanarak cildinizin nemlenmesini sağlayıp haftalık olarak cildizine derinlemesine nem sağlayabilirsiniz. İşte içeriği temiz olan ve kendi serumlarınızı kendi nemlendiricilerinizi yaratabileceğiniz doğal nem veren içerikler, keyifli okumalar.

Kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı ciltte antioksidan etki yaratan, bakteri üremesini engelleyen, cilde nem veren, leke görünümünü gideren bir yağdır. Göz çevresine kullanımı bile uygundur. Elbette bahsettiğimiz yağ doğal kuşburnu yağı olmalıdır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan cilt için kullanıma uygun yeterince seyreltilmiş kuşburnu yağlarını cildinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Badem yağı

Badem yağı yüz için kullanımı önerilmesede hamilelik çatlaklarında göbeğinizi nemlendirmek, kalçanızı nemlendirmek ve cildinizin elastikiyetini artırmak için doktorlar tarafından bile önerilen bir yağdır. Hamilelik ve emzirme döneminde cildinizdeki çatlakları minimuma indirmek, ciltinizin elastikiyetini artırmak istiyorsanız ve en önemlisi içeriği temiz ürünleri kullanmayı kafaya takmış durumda iseniz o halde neden badem yağı ile cildinizi nemlendirmiyorsunuz? Badem yağı doğal olarak kullanıldığında içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmadığından dolayı hamilelik dönemi başta olmak üzere tüm dönemlerde vücudu nemlendirmek için kullanılabilir.

 

Doğal sıkım zeytinyağı

Zeytinyağının en doğal hali parfüm olarak kullanabilecek kadar güzel bir kokuya sahip ve tüm cildinizi nemlendirebilecek kadar doğal bir içeriğe sahiptir. Elbette iyi sıkım doğal birinci elden bir zeytinyağı bulmak oldukça önemlidir. Zeytinyağının en doğal hali ile yapılmış sabunları hem cilt bakımınız da kullanabilir hem de saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Doğal zeytinyağı ile elde edilmiş serumları ise tüm yüzünüze hatta tüm vücudunuza kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın kırılmasını engelleyecek tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlayacak içerik yine doğal zeytin yağında gizli.

 

Çay ağacı yağı

Esansiyel yağ olarak kullanılan çay ağacı yağı yağlı ciltler başta olmak üzere sorunlu ve akneli ciltlerin kullanımına uygun bir yağdır. Direkt olarak yüze uygulanması önerilmez. Seyreltilmiş çay ağacı yağı doğal bir şekilde ilk sıkım olarak elde edildiğinde cilde uygulanması mümkün bir Yağdır. Hatta birçok cilt bakım ürünün içerisine çay ağacı yağına sıklıkla rastlarsınız. Bunun en önemli nedenlerinden biri ciltte bakteri oluşumunu engellemesi, aktif akne, sivilce, kızarıklık problemlerini yatıştırarak minimuma indirmesi ve lekelerin görünümünü açmasıdır. Sizde leke görünümünden muzdaripseniz o halde çay ağacı yağını cilt bakım rutininize ekleyerek leke görünümünden kurtulurken sivilce ve akne oluşumunu engelleyebilirsiniz. Sizde bu içeriklerin cildiniz ile uyumlu olup olmadığını mutlaka önceden kontrol ederek işe başlayın. Özellikle el bileğinizin iç kısmında doğal yağların antialerjik olup olmadığını test ettikten ve en önemlisi dermatoloğunuzun onayını aldıktan sonra doğal yağları rahatlıkla cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Bu size hem maddi olarak hem de bakım rutininizde doğal içerikleri kullandığınız için içiniz rahat edip manevi olarak bir dönüş sağlayacaktır.