Çilli Kadınlara Özel Bakım Rutini

 

Eğer çillerinizin varlığından rahatsız oluyor veya renk tonlarını bir iki tona varana kadar açmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. 2019 yılında çil modası aslında oldukça popüler. Fakat çilli kadınlardan bazıları çillerinin çok koyu olduğunu savunuyor, çillerinin yüzüne eşit dağılmadığından şikayet ediyor ve çillerinin rengini en azından birkaç ton açmak istiyor. Eğer güneşe maruz kaldığınızda çilleriniz artıyorsa çillerinizin rengini 1-2 tona varana kadar açmak istiyorsanız sizlere özel bir bakım rutini hazırladık, keyifli okumalar.

Çillerin renginin açılmasını sağlayacak bakım önerileri

Mevcut çillerinizin renginin 1-2 tona kadar açılmasını istiyorsanız ilk olarak içeriklere dikkat etmelisiniz. Renk açılmasına en çok yardımcı olan ürünlerin başında aynısefa yağı geliyor. Aynısefa çiçeğinden özel olarak üretilen ve %100 doğal olan aynısefa yağı ile cildinize bakım yaptığınızda lekelerin görünümünün zamanla azaldığını fark edeceksiniz. Ayrıca bu yağ yaraların iyileşmesini hızlandırıyor, cildinizi anında toparlayıp nemlendiriyor ve en önemlisi cildinizdeki çillerin rengini açıyor. Ayrıca aynısefa yağı özlü diğer krem ve bakım ürünlerini de deneyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı da hem yağlı hem de çillere sahip olan kadınları mutlaka önem vermesi gereken içeriklerden. Çay ağacı yağı hem antiseptik hem de antibakteriyel bir yağdır. Akne lekeleri başta olmak üzere tüm cilt lekelerinde aktif şekilde kullanılabilir. Çay ağacı yağının özel içeriği sayesinde gözenekleriniz sıkılaşır ve düzenli kullanımda cilt lekeleri minimuma iner. Mevcut cilt lekelerinizin görünümünü hafifletecek olan çay ağacı yağı ürünlerini bakım rutininize ekleyerek çillerinizin renginin bir iki tona varana kadar açılmasını sağlayabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korumak aslında diğer ciltlere oranla sizin için çok daha önemli. Çünkü çiller genelde güneşten sonra daha da artar. Çillerinizin artmasını istemiyorsanız mutlaka 25 veya üzeri koruma faktörüne sahip güneş kremlerinden, güneş losyonlarından faydalanmalısınız.

Güneş kremi tercih ederken cildinizde sivilce yapmaması adına birkaç kremi deneyerek veya testerini eczanenizden isteyerek emin olabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerine karşı güneş koruyucu kremler kullanmak için en az güneşe çıkmadan 25-30 dakika önce kremi boynunuz dahil olmak üzere dekolte bölgeniz ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Eğer omzunuzda, yüzünüzde, göğüs bölgenizde veya kollarınızda da çil oluşumu mevcutsa tüm vücudunuza güneş kremi uygulayarak güneşe çıkmaya özen gösterin. Sabah uygulanan güneş kreminin gün boyu cildinizi koruyacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Gün içerisinde güneş kremleri tazelenmelidir. Çünkü etkisi gün içerisinde azalır. Bu yüzden sprey formdaki güneş kremlerini çantanızda taşıyarak tüm vücudunuza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Çillerin rengini açmak için doğal bir yöntem sirke

Elma sirkesi ciltte kullanılan mucizevi bir içeriktir. Sirke cildin sebumunu dengeler, cildi parıl parıl parlatır gözenekleri sıkılaştırır ve düzenli kullanımda cilt lekelerinin rengini açar. Sizlere daha berrak pürüzsüz ve parlak bir cilt sunar. Ayrıca sirkenin kırışıklık oluşumuna karşıda etkisi bulunuyor. Sivilce ve akne oluşumunu engelliyor. Daha ne olsun, sirkeyi bir miktar pamuğa dökerek özellikle maske ve peeling yaptıktan sonra tonik gibi uygulayın. Sirkeyi uyguladıktan sonra direkt güneşe çıkmamaya özen gösterin. Durulayabilirsiniz. Sizde bu yöntemleri tekrarlayarak çillerinizi rengini bir iki tona varana kadar açabilirsiniz.