Çiller ciltteki küçük, kahverengi veya açık kahverengi renkteki lekelere verilen isimdir. Çilleri olan bayanlardan bazıları bu çillerden kurtulmak ister. Size vereceğimiz bir kaç doğal yöntem ile çillerinizi azaltabilirsiniz. İşte çillerden kurtulmanız için uygulamanız gereken doğal yöntemler.

Limon ve Bal
Malzemeler; 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı bal, 1 çay kaşığı tuz.
Hazırlanışı: küçük bir kaba hazırladığınız limon suyunu, balı ve tuzu sırasıyla ekleyin ve iyice karıştırın. Balın ve tuzun eridiğinden emin olduğunuzda karıştırmayı bırakın. Ortaya çıkan karışımı masaj yaparak çillerden şikayetçi olduğunuz bölgeye sürün. 25 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Daha etkili bir sonuç istiyorsanız, istediğiniz sonucu elde edene kadar her gün bu karışımı uygulamaya devam edin.
Ekşi Krema
Ekşi krema içerisinde bulundurduğu laktik asit sayesinde çillerin kaybolmasını sağlayacaktır. Bu asit sadece çilleri temizlemekle kalmayıp cildi yeniler, parlatır ve nemlendirir.
Uygulanışı; parmağınız ile veya kesik uçlu bir fırça ile yüzünüzde şikayetçi olduğunuz bölgelere uygulayın. İsterseniz bu tarifi vücudunuzda çil bulunan bölgelere de uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak ve bastırarak sürdüğünüz kremanın kurumasını bekleyin ve sonrasında yumuşak bir havlu ile yüzünüzü temizleyin. Eğer kokudan rahatsız oluyor iseniz sabun bulundurmayan temizleme tonikleri ile temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı her gün yaptığınızdan emin olun. Büyük değişimi fark edeceksiniz.