Cilt Bakımında Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağını mutlaka en azından birkaç kez duymuşsunuzdur. kullananların oldukça memnun kaldığı ve mucizevi bir içerik gibi anlattığı çay ağacı yağını henüz deneyimlemediyseniz öyleyse bu yazı tam sizlik! İşte çay ağacı yağını cilt bakımınızda kullanabilmeniz için bilmeniz gerekenler;

Çay ağacı yağının ilk özelliği elbette doğal bir antiseptik özelliğe sahip olması. Yani bakteri oluşumunu engelleyerek cilt yüzeyinde bulunan bakterileri temizlemesi, sivilce oluşumunu engellemesi ve pürüzsüz, temiz bir cilt yaratması olarak sıralanabilir.. Çay ağacı yağını genel anlamda karma ve yağlı ciltler tercih etse de kimi zaman sorunlu bölgelere bölgesel olarak uygulama yapmak için kuru ciltler de tercih edebilirler. Çay ağacı yağı ciltte bulunan yağı dengeler, fazla yağ üretimini engellediği için cildin sebum dengesi düzenlenmiş olur. Bu yüzden fazla yağlanma T bölgesinde sivilce oluşumu ve akne oluşumu gibi sorunların önüne geçilir..

Çay ağacı aynı zamanda belirgin şişmiş aktif ve içi dolu sivilcelerin ağrısını, kızarıklığını geçirir. Bir miktar çay ağacı yağını pamuğa döküp sivilcenizin üzerine uyguladığınızda o bölgedeki bakterileri temizler ve sivilcenin, ağrının azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çevreyi temizlediğin den dolayı sivilcenin doğal bir şekilde kurumasını içeriğindeki irisin kuruyarak kabuk bağlamasına ve dolayısıyla sivilcelerinizi daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur..

Elbette sadece sivilceleri söndürmek ve kalmıyor. Eğer mevcut aktif sivilce lekeleriniz var ise ve bu lekelerin görünümü size oldukça rahatsız ediyorsa o halde çay ağacı yağını kullanarak bu lekelerin görünümünü de azaltabilirsiniz. Çay ağacı yağının doğal cilt açıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Güneş lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yalnız kullanacağınız çay ağacı yağının tamamen saf çay ağacı yağı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Böylece daha çabuk bir iyileşme gözlemleyebilirsiniz. Çay ağacı yağı içerikli yüz yıkama jelleri kremleri, kil maskeleri ve sadece saf çay ağacı yağından oluşan tonikleri kullanabilirsiniz. Böylece cilt bakımını da birebir çok hızlı bir etki almanız mümkündür.