Cilt Lekelerini Makyaj İle Nasıl Kapatabilirim?

Cilt lekeleri güneş kremi kullanılmadan güneşe çıkıldığında, özellikle  güneş ışınlarının en dik geldiği zamanlarda korunmasız güneşe maruz kalındığında veya kalıtsal olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca yanlış ürün kullanımı da cilt lekelerine neden olabilir..

Makyaj ile Cilt Kusurlarını Kapatmanın Püf Noktaları

Ne kadar ağır fondötenler kullanırsanız kullanın alttan renk eşitsizlikleriniz belli oluyor ise o halde kullanmanız gereken tek ürün color corrector yani renk düzenleyici paletler. Color corrector paletlerin içerisinde mor, somon, pembe, yeşil gibi farklı tonlar bulunur. Eğer cildiniz fazlaca kırmızı ve renk eşitsizlikleriniz kırmızı tonlarda ise yeşil tonu ile lekeleriniz nötrleyebilir yani silebilirsiniz. Bu tonları zaman içerisinde daha aktif kullanarak renk eşitsizliklerini gizlemeyi, nötrlemeyi öğrenebilirsiniz.

Mor Cilt Lekeleri Nasıl Kapatılır?

Eğer mor lekelere sahipseniz o halde renk skalasında mor tonun karşısında bulunan somon tonunu kullanarak renk eşitsizliklerini giderebilirsiniz. Cildiniz mat ve donuk görünüyor ise leke görünümünüz kahverengi ise o halde paletin içerisindeki mor tabanlı lila tonu kullanarak donuk ve mat ifadeyi bir anda silebilirsiniz.

Color Corrector Renk Düzenleyicinin Uygulanışı

Color corrector paletin kremsi yapıda olması, parmaklarınızla uygularken kolay bir şekilde yayılması ve cildiniz ile bütünleşmesi açısından oldukça önemlidir. İnce bir tabaka halinde uygulamaya özen gösterin. İnce bir tabaka halinde uygulamadığınız takdirde üstüne uygulayacağınız fondötenin yapısını bozabilir. Fondöten demişken eğer cilt lekelerinden muzdaripseniz kalın fondötenler kullanmak yerine CC kremler yani color correcting kremler kullanabilirsiniz. CC kremler renk eşitsizliklerini giderirken aynı zamanda cildinizde hafif bir etki bırakır, ağırlık yapmaz ve gün boyu tabaka gibi durmaz.

Günlük Makyaj İçin Öneriler

Günlük makyajlarınız için CC krem kullanarak kolaylıkla renk eşitsizliklerinden kurtulabilirsiniz. İşte canınızı sıkan renk eşitsizliklerinin tedavi yöntemleri ve makyaj ile ufak dokunuşlar yardımıyla kapatma yöntemleri bu şekilde. Elbette cilt lekelerinin daha fazla oluşmaması için güneşe çıkmadan evvel güneş koruyucu kremleri kullanmayı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Çeşitli leke giderici maskeler ve kremler ile de leke görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsiniz.