Cilt Tonu Eşitsizlikleri İçin Uygulamanız Gereken Yöntemler

Güneşe fazlaca maruz kaldıysanız, güneş lekeleriniz mevcut olabilir veya akne lekeleriniz, geçmeyen sivilce izleriniz yüzünüzde ekstra olarak lekelenmeye neden olmuş olabilir. Bunun önüne geçmek için hem tedavi edici ürünler kullanmalı, hem de makyaj ile ufak dokunuşlar yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. İşte birbirinden farklı yöntemler ile cilt lekelerinden, cilt tonu eşitsizliklerinden kurtulma yöntemleri..

Aynısefa Yağı

Aynısefa çiçeğinden elde edilen aynısefa yağının cilt için mucizevi etkileri bulunuyor. Cildi besleyip onarması bir yana aynı zamanda cilt tonununu eşitleyerek cildi aydınlatıyor. Aynısefa yağının doğal sıkım olması cildinizin kalitesinin artması açısından oldukça önemli. Eğer doğal aynısefa yağını bulamıyorsanız veya aynısefa yağını cildinize uygulamak biraz ağır geliyor ise o halde içeriğinde aynısefa çiçeğinin yağı olan özel bakım kremlerinden kullanabilirsiniz. Özellikle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cildinizi aynısefa içerikli yüz yıkama jelleri ile yıkayarak aynısefa toniğini kullanabilir ve hatta aynı sefa içerikli kremler ile nemlendirebiliriz. Bu rutini aksatmadan devam ettiğinizde cilt lekelerinizde ciddi oranda azalma gözlemleyeceksiniz. Ayrıca cilt tonunuz eşitlenecek, cildiniz aydınlatacak daha parlak ve berrak hale gelecektir.

Çay Ağacı Yağı Mucizesi

Bildiğiniz gibi çay ağacı yağını hem cilt bakımında, hem saç bakımımızda sıklıkla kullanıyoruz. Çay ağacı yağının antibakteriyel özelliği sayesinde akne kurutma etkisi, gözenek temizleme etkisi bir yana aynı zamanda cilt lekeleri üzerinde ciddi bir cilt tonu açma etkisi de bulunmaktadır. Fakat uyaralım çay ağacı yağını seyreltmeden kullanmak cildinizi tahriş edebilir..

Özellikle hassas ve kuru ciltler çay ağacı yağını kullanırken oldukça dikkatli davranmalı. Çay ağacı yağını kullanırken seyreltmek veya çay ağacı yağı içerikli ürünleri kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Çay ağacı yağının antibakteriyel etkisi sayesinde cildinizde akne oluşumu yavaşlayacak, akne izlerinin lekelerinin geçmesi için mucizevi bir yöntem olarak kullanabileceksiniz. Çay ağacı yağı özlü ürünleri kullanırken düzenli olarak aksatmadan kullandığınızda, cilt lekelerinde ciddi oranda açılma gözlemleyeceksiniz. Ayrıca çay ağacı yağı özlü cilt maskeleri de lekelerin renginin açılmasında oldukça etkilidir. Unutmayın aynı seriye ve içeriğe sahip cilt bakım ürünlerini bir arada kullanmak her zaman daha etkilidir.