Cilt Tonunu Eşitleyen Maske Önerileri

 

Cilt lekelerinden muzdaripseniz, güneş lekelerinden bir türlü kurtulamıyorsanız veya cilt tonunuzu birkaç ton açmak daha beyaz, berrak, temiz bir cilde kavuşmak istiyorsanız bu yazı sizler için geliyor. Yazımızda cilt tonunu eşitleyen maske önerilerinden bahsedeceğiz. Sizde bu maskeleri cilt bakım rutininize entegre ederek düzenli kullanımda sonuç alabilirsiniz. İşte cilt tonunu eşitleyen o mucizevi maskeler, keyifli okumalar.

Pirinç maskeleri

Uzakdoğulu kadınların sıklıkla pirinç bazlı ürünler kullandığını mutlaka duymuşsunuzdur. Pirinç içerisinde bulundurduğu antioksidanlar ile cildinizdeki lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Güneş lekeleri başta olmak üzere minik çiller ve doğum lekelerini düzenli kullanımda açan pirinç daha beyaz berrak bir cilt sunuyor. Pirinç maskeleri özellikle Koreli kadınların vazgeçilmezi arasında. Pirinç maskesinin etkisini iki kat arttırmak için ise pirinç bazlı tonikler kullanabilirsiniz. Direkt pirinç suyunu yüzümüze sürmektense içerisinde pirinç özütü bulunan doğal güzellik maskelerini profesyonelce hazırlanmış maskeleri tercih edebilirsiniz.

 

Beyaz kil

Kil maskelerinin birbirinden farklı çeşitleri vardır. Yeşil kil, siyah kil ve beyaz kil. Beyaz kil özellikle cilt tonunu eşitleyen, cilt rengini açan bir maskedir. Kil maskesi aynı zamanda gözeneklerin görünümünü küçültür ve düzenli kullanımda sivilce ve akne lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Eğer sizinde ergenlik döneminden kalma akne ve sivilce lekeleriniz var ise aynı zamanda geniş gözeneklere sahipseniz ve cildiniz birazcık karmadan yağlıya dönük ise o halde ihtiyaç duyduğunuz şey beyaz kil maskesinde gizli. Beyaz kil maskesini düzenli olarak kullanarak gözeneklerinizin küçülmesini, akne ve sivilce oluşumunun minimuma inmesini, akne ve sivilceden sonra oluşmuş lekelerin zamanla renginin açılarak daha az görünür hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Çay ağacı özlü maskeler

İçerisinde ağacı yağı bulunan maskeler cildinizin rengini açmak için birebir. Direkt olarak çay ağacını yüzünüze uygulamak yakıcı etki bırakabilir. Bu yüzden esansiyel olarak seyreltilmiş çay ağacı yağı içeren profesyonel ürünlere yönelmelisiniz. İçerisine çay ağacı yağı bulunan ürünler cildinizde bakteri oluşumunu engeller, antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce ve akne oluşumunu giderir. Aynı zamanda aktif sivilce ve aknelerinizi söndürerek daha duru ve berrak bir cilt suna. Tüm bunların yanı sıra çay ağacı yağının cilt rengini açıcı özelliği vardır. Düzenli kullanımda boyun ve dekolte bölgenizi de esgeçmeyerek bir bütün halinde uyguladığınızda cilt tonunuzda 1-2 tona kadar açılma gözlemlersiniz. Sizde bu maskeleri cilt bakım rutininize entegre ederek çok daha temiz, berrak ve rengi açılıp eşitlenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz.